#ziveslovo 6.4.2021

#ziveslovo 6.4.2021

Mária stála vonku pri hrobe a plakala. Ako tak plakala, nahla sa do hrobu a videla dvoch anjelov v bielom sedieť tam, kde bolo predtým uložené Ježišovo telo, jedného pri hlave, druhého pri nohách.

Oni sa jej opýtali: „Žena, prečo plačeš?“

Vravela im: „Odniesli môjho Pána a neviem, kde ho položili.“ Keď to povedala, obrátila sa a videla tam stáť Ježiša; no nevedela, že je to Ježiš.

Ježiš sa jej opýtal: „Žena, prečo plačeš? Koho hľadáš?“

Ona mu v domnení, že je to záhradník, povedala: „Pane, ak si ho ty odniesol, povedz mi, kde si ho položil, a ja si ho vezmem.“

Ježiš ju oslovil: „Mária!“

Ona sa obrátila a po hebrejsky mu povedala: „Rabbuni,“ čo znamená Učiteľ.

Ježiš jej povedal: „Už ma nedrž, veď som ešte nevystúpil k Otcovi; ale choď k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k môjmu Otcovi a vášmu Otcovi, k môjmu Bohu a vášmu Bohu.“

Mária Magdaléna išla a zvestovala učeníkom: „Videla som Pána,“ a že jej toto povedal.

Jn 20, 11-18

Leopold Jaroslav Jablonský, OFM, vojenský kaplán

Okolnosti života ma postavia surovo do situácie, ktorá mi chladno a definitívne ohlási, že je koniec. Koniec vzťahu, koniec v práci, koniec projektu, koniec životu v prítomnosti, s ktorým som bol „v pohode“. Zostane len emócia bezmocnosti, u nás chlapov podmastená hnevom a frustráciou, u žien zase zúfalstvom, neistotou a bolesťou srdca. Mária v dnešnom evanjeliu sa ocitá práve tu. Je v bolesti tak ponorená, že pozerá na realitu cez periskop zakrivený smerom do vnútra svojho uboleného srdca. Rozumiem, pochopiteľné. A predsa zle. Haló… Mária, vytrč hlavu z toho sebazničujúceho klbka smútku. Si obklopená realitou vzkriesenia.

 

TIP NA DNES:

Nedovoľme, aby nám unikla realita vzkriesenia. Ježiš, ktorý vstal z mŕtvych ide okolo nás, tak, ako ho nečakáme.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00