#ziveslovo 6.7.2020

#ziveslovo 6.7.2020

Keď Ježiš rozprával, pristúpil k nemu istý popredný muž, poklonil sa mu a povedal: „Pred chvíľkou mi zomrela dcéra; ale poď, vlož na ňu ruku a ožije.“ Ježiš vstal a šiel za ním i so svojimi učeníkmi.

Vtedy k nemu odzadu pristúpila istá žena, ktorá dvanásť rokov trpela na krvotok, a dotkla sa obruby jeho odevu. Povedala si totiž v duchu: „Ak sa dotknem čo len jeho odevu, ozdraviem.“

Ježiš sa obrátil a keď ju zazrel, povedal: „Dúfaj, dcéra, tvoja viera ťa uzdravila.“ A žena bola od tej hodiny zdravá.

Keď potom Ježiš prišiel do domu popredného muža a videl pískajúcich na píšťalách a rozrušený dav, povedal: „Odíďte! Dievča neumrelo, ale spí.“ Oni ho vysmiali. Ale keď dav rozohnali, vošiel dnu, chytil dievča za ruku a ono vstalo. A chýr o tom sa rozniesol po celej krajine.

Mt 9, 18-26

 

redaktorka Mária Kohutiarová

Keď čítam toto slovo, v duchu sa musím pýtať: „Ktorý zázrak je ten silnejší, uveriteľnejší?“ Ten, o ktorý prišiel v pokore poprosiť popredný muž nejakého potulného učiteľa, alebo ten, ktorý sa udial bez vyrieknutého slovka, len s obrovskou nádejou trpiacej ženy? Oba sú rovnocenné: aj utrápený otec, aj vyčerpaná žena mali obrovskú vieru, že práve Ježiš je ten, kto má moc všetko zmeniť. Bez sily ich viery by sme nečítali túto stať v Písme. Lebo Ježiš vie o všetkých našich bolestiach a očakáva presne tento krok: absolútnu dôveru v jeho pomoc. Nie je možné očakávať žiadnu, ani malú zmenu v našom živote, ak máme pocit, že Boha naše problémy nezaujímajú a je priďaleko. Ježišove slová o sile viery platia aj pre mňa. To je celá „finta“ všetkých zázrakov až do dnešných dní.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa radikálne pozriem na ťažkosti, ktoré ma tlačia, a na veľkosť svojej viery. Verím, že Boh je silnejší ako hory mojich problémov? Ak áno, vyjadrím to Bohu nahlas v takej sile viery, akej som len schopný.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00