#ziveslovo 7.11.2021

#ziveslovo 7.11.2021

Ako Ježiš učil zástupy, hovoril im: „Varujte sa zákonníkov, ktorí radi chodia v dlhých rúchach, túžia po pozdravoch na uliciach, po prvých stoliciach v synagógach a popredných miestach na hostinách. Vyjedajú domy vdov a naoko sa dlho modlia. Takých postihne prísnejší súd.“

Potom si sadol oproti chrámovej pokladnici a pozeral sa, ako ľud hádže peniaze do pokladnice. Viacerí boháči hádzali mnoho. Prišla aj istá chudobná vdova a vhodila dve drobné mince, čo je kvadrans.

Zavolal svojich učeníkov a povedal im: „Veru, hovorím vám: Táto chudobná vdova vhodila viac ako všetci, čo hádzali do pokladnice. Lebo všetci dávali zo svojho nadbytku, ale ona pri svojej chudobe dala všetko, čo mala, celé svoje živobytie.“

Mk 12, 38-44

sestra Timotea Šebeňová, FDC

Obvykle ľudia merajú naše obety podľa množstva, ktoré dávame. Kto viac dáva, viac si ho vážia. Dnes nám Ježiš dáva lekciu cez chudobnú vdovu, ktorá je sama odkázaná na pomoc iných. Napriek tomu si pre seba nenecháva, ale dáva, čo má. Nikto by si to ani nepovšimol. Dve drobné mince, ktoré nehlučne cinkli v pokladnici. Ale boli jej všetko, čo mala. A na nej nám Ježiš ukazuje, že jeho  božský „obetomer“ nemeria to, čo vychádza z vrecka, ale to, čo zostáva v srdci! V srdci vdovy totiž zostala odpútanosť.


TIP NA DNES:

Čo sú moje pripútania k niečomu/niekomu, ktoré bránia môjmu výlučnému vzťahu s Bohom? Čoho sa potrebujem vzdať natoľko, aby som mohol povedať, že som Bohu dal naozaj všetko, čo mám?

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00