#ziveslovo 7.12.2021

#ziveslovo 7.12.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Čo myslíte? Keby mal niekto sto oviec a jedna z nich by zablúdila, nenechá tých deväťdesiatdeväť na vrchoch a nepôjde hľadať tú, čo zablúdila? A keď sa mu ju podarí nájsť, veru, hovorím vám: Bude mať z nej väčšiu radosť ako z tých deväťdesiatich deviatich, čo nezablúdili.

Tak ani váš Otec, ktorý je na nebesiach, nechce, aby zahynul čo len jediný z týchto maličkých.“

Mt 18, 12-14

sestra Timotea Šebeňová, FDC

Čo myslíte? Aký je najväčší zázrak? Mala som možnosť slúžiť pri rozličných podujatiach modlitbami za uzdravenie duše i tela a naozaj, bola som svedkom nadprirodzených Božích dotykov a zásahov v životoch mladých i skôr narodených. Boh konal, liečil, hojil, uzdravoval telo aj dušu. Samozrejme, nie každá modlitba priniesla očakávané a želané uzdravenia (najmä pri tých modlitbách za telesné uzdravenie), ale ani raz sa nestalo, že by Boh nekonal v životoch ľudí, ktorí ho prosili a volali na neho.

Prečo to píšem v dnešnom zamyslení? Smerujem k jednej veci. 22 rokov pracujem s mladými ľuďmi. Na rôznych úrovniach – v školskej i mimoškolskej katechéze, v oblasti kontinuálnej formácie aj duchovného sprevádzania. Mojou skúsenosťou je, že najväčší zázrak, ktorého som bola svedkom, bolo a je – obrátenie človeka.

Ten moment, keď človek spozná, že Boh naozaj JE. A že človek je ním milovaný. To stretnutie zablúdenej ovečky so svojím Dobrým pastierom. Tá radosť v nebi, ale aj na zemi, nad touto premenou!

Boh naozaj nechce, aby zahynul čo i len jeden z týchto maličkých.


TIP NA DNES:

Kto v mojom okolí potrebuje zázrak obrátenia? Čo v tejto oblasti môžem urobiť ja? Ako môžem priniesť Ježiša do životov druhých ľudí?

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00