#ziveslovo 7.2.2019

#ziveslovo 7.2.2019

Ježiš zvolal Dvanástich a začal ich posielať po dvoch. Dal im moc nad nečistými duchmi a prikázal im, aby si okrem palice nebrali na cestu nič: ani chlieb ani kapsu ani peniaze do opaska, ale aby sa obuli do sandálov a neobliekali si dvoje šiat.

A povedal im: „Keď kdekoľvek vojdete do domu, ostaňte tam, kým odtiaľ nepôjdete ďalej. Ale keby vás na niektorom mieste neprijali, ani nevypočuli, odíďte odtiaľ a straste si prach z nôh na svedectvo proti nim.“

Oni šli a hlásali, že treba robiť pokánie. Vyhnali mnoho zlých duchov, pomazali olejom veľa chorých a uzdravovali.

Mk 6, 7-13

 

univerzitný kaplán Juraj Sedláček

Dvojica môže znamenať aj manželstvo muža a ženy a zákon ich synergie. Obaja si navzájom vystačia. Žena vie, že muž sa o ňu postará. A mužova osamelosť je zjemnená ženou… Aj keď dvaja zlaňujú, jeden istí druhého. A obaja sú raz hore, raz dole. Jeden lezie, druhý istí. A po čase je to naopak, strieda sa to. Vypovedané, sformulované slovo zdieľania, otvorenia sa pred druhým je silnejšie než myšlienka v mojom vnútri.

Apoštoli prijímajú pohostinnosť. Oni sami sú tu pohostinní slovom, ktoré dostali od Ježiša – a Ježiš od Boha. Ak niečo dajú (sú zároveň prijatí), nestane sa im, že by nič nedostali naspäť. Neberú si nič a urobia mnoho… Na scénu vstupuje „neviditeľná vnútorná sila“… Ak veríš Bohu, nepotrebuješ nič. A Ježiš to aj hovorí… „Proste a dostanete.“ Človek skutočne zakorenený v Bohu si nebude žiadať zlé veci.

 


TIP NA DNES:

Vyskúšaj urobiť niečo nie sám, ale vo dvojici. Ak zostaneš sám, technológie ti síce môžu pomôcť a tvoju prácu zrýchlia, zároveň však môžu zrýchliť tvoje uzatvorenie sa pred svetom…

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00