#ziveslovo 7.3.2020

#ziveslovo 7.3.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Počuli ste, že bolo povedané: ‚Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.‘

Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých.

Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania?

Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.“

Mt 5, 43-48

 

redemptorista Rastislav Dluhý CSsR

Možno sa aj vám stáva, že veľmi seriózne uvažujete o sebe samom, o tom, čoho ste a nie ste schopný. O tom, kam až ste sa v duchovnom raste dostali, aký duchovný vrch ste už zdolali. Keď čítam Ježišove dnešné slová, zdá sa mi, akoby ma Ježiš oblial studenou vodou. Akoby mi Ježiš ukazoval duchovné štíty.

V Pôste chcem prosiť aj o milosť uveriť tomu, že steny môjho srdca sa dotykom Boha dokážu rozšíriť do pre mňa nepredstaviteľnej šírky. Že Boh vo mne dokáže vytvoriť priestor aj pre ľudí, ktorí sa podľa môjho úzkeho pohľadu do môjho srdca nezmestia.

Ktorí ľudia sa podľa teba momentálne nezmestia do tvojho srdca?

 

TIP NA DNES:

Pomodli sa dnes za jedného človeka, ktorého máš problém milovať.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00