#ziveslovo 7.5.2020

#ziveslovo 7.5.2020

Keď Ježiš umyl učeníkom nohy, povedal im: „Veru, veru, hovorím vám: Sluha nie je väčší ako jeho pán, ani posol nie je väčší ako ten, kto ho poslal. Keď to viete, ste blahoslavení, ak podľa toho aj konáte.

Nehovorím o vás všetkých. Ja viem, koho som si vyvolil, ale má sa splniť Písmo: ‚Ten, ktorý je môj chlieb, zdvihol proti mne pätu.‘ Hovorím vám to už teraz, skôr ako sa to stane, aby ste uverili, keď sa to stane, že Ja Som.

Veru, veru, hovorím vám: Kto prijíma toho, koho ja pošlem, mňa prijíma. A kto prijíma mňa, prijíma toho, ktorý ma poslal.“

Jn 13, 16-20

 

salezián Ján Holubčík

Pri Poslednej večeri sa stretávajú dvaja odlišní ľudia, dva odlišné svety, dva odlišné postoje. Ježiš, ktorý prichádza na večeru, aby slúžil a modlil sa. Judáš, ktorý prichádza, aby zradil a zarobil. Aj v bežnom živote sa stretávame s rôznymi ľuďmi. Pri večeri, v práci, dokonca aj v kostole alebo doma. Naše úmysly, s ktorými ideme do školy, práce, kostola, k rodinnej večeri, sú veľmi rozdielne. Je veľmi zaujímavé navzájom ich spoznávať a konfrontovať sa s nimi. Je dôležité si vlastné úmysly očisťovať. Stretnutie s inými nám v tom môže veľmi pomôcť.

 

TIP NA DNES:

Snaž sa dnes dávať si pri všetkom otázku: „Prečo to robím?“

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00