#ziveslovo 7.6.2020

#ziveslovo 7.6.2020

Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.

Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

Jn 3, 16-18

 

salezián Ján Holubčík

Včera som dostal mail od jedného mladého človeka. Bol dlhší, tak z neho vyberám len niečo:

„Čauko, mám jednu otázočku. Mali sme stretko. Bolo o našich predstavách o Bohu… A tak som sa pýtal, či niekto mal alebo má niekedy takú predstavu o Bohu, ktorá mu naháňa strach. A jedno dievča povedalo, že má niekedy z Boha strach… Stále som hovoril, že predstavy o Bohu, ktoré nám naháňajú strach, nie sú dobré. Boh je láska. A v láske niet strachu, lebo dokonalá láska vyháňa strach, lebo strach má v sebe trest a kto sa bojí, nie je dokonalý v láske. Proste podľa mňa moja slabosť nie je pre Boha prekážkou. Jedinou prekážkou je moje „nie“…“

Chalan to dobre vystihol.

Téma predstavy o Bohu je veľmi dôležitá a podstatná. Od nej sa všetko vyvíja. Ak máme pomýlenú predstavu o Bohu, potom je všetko pomýlené. Stále viac sa presviedčam, že väčšina ľudí má túto predstavu pomýlenú. Dokonca aj my, čo sme spoznali Boha ako Lásku, si to musíme stále pripomínať, lebo dôsledkom dedičného hriechu sa automaticky stále posúvame k predstave Boha, z ktorého máme strach, a tá je absolútne pomýlená – nekresťanská predstava. Tento dnešný citát, ktorý veľmi milujem, nám to len potvrdzuje.

 

TIP NA DNES:

Zamysli sa dnes pri večernom spytovaní svedomia nad tým, akú máš predstavu o Bohu.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00