#ziveslovo 7.6.2022

#ziveslovo 7.6.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Vy ste soľ zeme. Ak soľ stratí chuť, čím ju osolia? Už nie je na nič, len ju vyhodiť von, aby ju ľudia pošliapali.

Vy ste svetlo sveta. Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť. Ani lampu nezažnú a nepostavia pod mericu, ale na svietnik, aby svietila všetkým, čo sú v dome.

Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je na nebesiach.“

Mt 5, 13-16

kňaz Ondrej Chrvala

Naše svetlo má tak svietiť pred ľuďmi, aby videli naše dobré skutky, no oslavovali za to nie nás, ale Otca na nebesiach. Ako sa to dá spraviť? V prvom rade my sami musíme hlboko v srdci vedieť, že ak robíme dobré skutky, ktoré presahujú schopnosti toho, čo obvykle človek dokáže (či už vo vytrvalosti, v rozsahu, alebo v trpezlivosti), je to len preto, lebo v nás prebýva Boh, ktorý nám dáva silu tak robiť. Bez neho by sme to nedokázali. A ak mu vzdáme v srdci slávu a nebudeme ho pred svetom skrývať, ľudia uvidia, že tak sa z ľudských síl nedá žiť, a budú sa sami pýtať na zdroj nášho svetla.


TIP NA DNES:

Spojím sa hneď ráno s Bohom a pozvem ho, aby dnes cezo mňa robil dobro, ktoré by som sám nedokázal. A keď sa mi podarí urobiť niečo dobré, vzdám chválu jemu.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00