#ziveslovo 7.8.2021

#ziveslovo 7.8.2021

K Ježišovi pristúpil istý človek, padol pred ním na kolená a hovoril: „Pane, zmiluj sa nad mojím synom: je námesačný a veľmi trpí, lebo často padne do ohňa a často do vody. Priviedol som ho k tvojim učeníkom, no nemohli ho uzdraviť.“

Ježiš povedal: „Neveriace a skazené pokolenie, dokiaľ budem s vami? Dokedy vás mám ešte trpieť? Priveďte ho sem ku mne.“ Ježiš zlému duchu pohrozil, ten z neho vyšiel a chlapec bol od tej hodiny zdravý.

Keď boli učeníci s Ježišom sami, pristúpili k nemu a spýtali sa ho: „Prečo sme ho nemohli vyhnať my?“

On im povedal: „Pre svoju malú vieru. Veru, hovorím vám: Ak budete mať vieru ako horčičné zrnko a poviete tomuto vrchu: ‚Prejdi odtiaľto ta!‘ – prejde. A nič vám nebude nemožné.“

Mt 17, 14-20

sestra Timotea Šebeňová, FDC

„Prečo sme ho nemohli vyhnať my?“

„Pre svoju malú vieru.“

Priama otázka, ešte priamejšia odpoveď. Neviem, ako by som obstála ja dnes, keby som čelila podobnej situácii. Boli by Ježišove slová rovnako ostré a priame? Nazval by nás dnes neveriacim pokolením?

V nejednom z nás je úprimná túžba, aby naša viera rástla, aby sa nestalo, že mám päťdesiat rokov a vieru deväťročného dieťaťa. Ako ale nezastať, neustrnúť?

Je veľa možných odpovedí, ale isté je, že nikdy nemôžem byť spokojný s tým, že už som dosť „veriacim“. Nemôže mi stačiť to, čo žijem teraz vo vzťahu s Bohom. Práve takáto spokojnosť so sebou samým vedie do priemernosti, postupne do vlažnosti, a ani sa nenazdám a som súčasťou „neveriaceho a skazeného pokolenia“.

Potrebujeme byť neustále otvorení vedeniu Ducha Svätého a neuhasiť v sebe túžbu mať takú vieru, že si nás Boh bude používať aj v tom, čo sa nám prirodzene zdá nemožné.

 

TIP NA DNES:

V modlitbe sa opýtam Ducha Svätého, v čom sa mám pohnúť ďalej. Kde konkrétne som sa usadil/usadila v takej spokojnosti so sebou? Vyznám Bohu, že veľmi túžim, aby moja viera rástla a aby si ma používal, ako chce a kde chce on.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00