#ziveslovo 8.10.2020

#ziveslovo 8.10.2020

Ježiš povedal učeníkom: „Niekto z vás má priateľa. Pôjde k nemu o polnoci a povie mu: ‚Priateľu, požičaj mi tri chleby, lebo prišiel ku mne priateľ z cesty a nemám mu čo ponúknuť.‘

A on znútra odpovie: ‚Neobťažuj ma! Dvere sú už zamknuté a deti sú so mnou v posteli. Nemôžem vstať a dať ti.‘

Hovorím vám: Aj keď nevstane a nedá mu preto, že mu je priateľom, pre jeho neodbytnosť vstane a dá mu, čo potrebuje.

Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria.

Ak niekoho z vás ako otca poprosí syn o rybu, vari mu dá namiesto ryby hada? Alebo ak pýta vajce, podá mu škorpióna?

Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, čo ho prosia!“

Lk 11, 5 – 13

vedúci spol. Martindom Mário Tomášik

Ježiš práve ukázal učeníkom, ako sa modliť, lebo ho o to žiadali. Tak ich naučil modlitbu Otče náš. A hneď pokračuje vykreslením hodnoty priateľstva a vytrvalosti. „Ak mu to nedá preto, že je jeho priateľ, tak mu dá, čo potrebuje, pre jeho neodbytnosť.“ Neodbytnosť a vytrvalosť je v modlitbe veľmi dôležitá. Preto o tom Ježiš hovorí hneď po tom, ako ich učil Otče náš. A na záver textu Ježiš pripomína kľúčový fakt, ktorým nateraz „uzatvára“ vyučovanie o modlitbe. Začalo sa tým, že Boh je Otec, a zakončuje ho vyhlásením, že je DOBRÝ Otec. A je veľmi štedrý.

 

TIP NA DNES:

Boh je veľmi štedrý a najviac mu záleží, aby nám mohol dávať Ducha Svätého. Cirkev nás povzbudzuje, aby sme pred každou činnosťou, ktorá nás čaká, oslovili Ducha Svätého, aby nás naplnil a pomáhal nám. Skúsim sa dnes na to špeciálne sústrediť a oslovím Ducha Božieho viackrát za deň.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00