#ziveslovo 8.5.2021

#ziveslovo 8.5.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás.

Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.

Spomeňte si na slovo, ktoré som vám povedal: Sluha nie je väčší ako jeho pán. Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás; ak zachovávali moje slovo, budú zachovávať aj vaše.

Ale to všetko vám budú robiť pre moje meno, lebo nepoznajú toho, ktorý ma poslal.“

Jn 15, 18-21

salezián Ján Holubčík

Stále viac si uvedomujem, ako dnes narastá napätie medzi kresťanskými politikmi a nie kresťanskými. Úmyselne nepíšem liberálnymi, lebo sme ešte stále nepochopili, čo je skutočný liberalizmus. Tento tlak vnímam aj v celej spoločnosti. Už som stratil aj nejaký ten čas reagovaním na proticirkevné statusy na FB. Dokážu ma neuveriteľne vytočiť. No najlepší sú v tomto naši „liberálni“ novinári, ktorí vôbec nepochopili, čo je liberalizmus a veriaci človek je pre nich objektom výsmechu a „hejtu“. Toto nepochopenie nie je len na spoločenskej úrovni, ale aj na individuálnej. Len si spomeňte, ako ste boli niekedy nepochopení v škole alebo v práci. Ja som väčšinou patril medzi nepochopenú skupinu praktizujúcich veriacich. Dnes ma to už nevytáča.

Kresťania boli takmer vždy terčom výsmechu a prenasledovania. Sám Ježiš nám to potvrdzuje v dnešnom evanjeliu. Nenávideli jeho, budú aj nás. Vysmievali sa jemu, budú sa aj nám. A to vôbec nie je tragédia. Práve naopak. Takto sa môže naša viera testovať, či je naozaj autentická. Takto sa môžeme učiť milovať aj tých ľudí, ktorí nás nenávidia a vysmievajú sa nám.

 

TIP NA DNES:

Pomodlím sa dnes za ľudí, ktorí sa mi vysmievajú alebo ktorí ma napádajú.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00