#ziveslovo 8.6.2022

#ziveslovo 8.6.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nemyslite si, že som prišiel zrušiť Zákon alebo Prorokov; neprišiel som ich zrušiť, ale naplniť.

Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno, ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní.

Kto by teda zrušil jediné z týchto prikázaní, čo aj najmenšie, a tak by učil ľudí, bude v nebeskom kráľovstve najmenší. Ale kto ich zachová a tak bude aj učiť, ten bude v nebeskom kráľovstve veľký.“

Mt 5, 17-19

brat Filip, OFM

Na Slovensku existuje ocenenie Fénix, ktorým sa odmeňujú ľudia a organizácie, ktoré dokázali z prachu a popola rôznych historických objektov zreštaurovaním znovuvybudovať skvosty našej histórie. V každom človeku je ukryté isté nadšenie, objaví sa, keď na nás z niečoho zhnitého a rozpadnutého zasvieti niečo prenádherné, revitalizované. Vtedy si povieme: „Wau, to sa mi snáď len zdá, ach, na parádu!“ Tak je to aj s Božím slovom. Jeho krásny potenciál objavíme až vtedy, keď v nás nanovo zasvieti pôvodným zmyslom. Mimochodom, to slovné spojenie – nanovo zasvietiť – znie tak sviežo, revolučne!


TIP NA DNES:

Notoricky známu časť Písma, napríklad také blahoslavenstvá, si dnes prečítam novými očami aj novým srdcom a budem vnímať, či dnes ešte môžu pravdivo existovať blahoslavení plačúci alebo hladní, alebo tichí…

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00