#ziveslovo 8.7.2021

#ziveslovo 8.7.2021

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Choďte a hlásajte: ‚Priblížilo sa nebeské kráľovstvo.‘ Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste, malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.

Neberte si do opaskov ani zlato ani striebro ani peniaze; ani kapsu na cestu si neberte ani dvoje šiat ani obuv ani palicu, lebo robotník si zaslúži svoj pokrm.

Keď prídete do niektorého mesta alebo dediny, vypytujte sa, kto je vás tam hoden. Tam potom ostaňte, kým nepôjdete ďalej.

Keď vojdete do domu, pozdravte ho! Ak ten dom bude toho hoden, nech naň zostúpi váš pokoj; ale ak toho hoden nebude, nech sa váš pokoj vráti k vám.

A keby vás niekto neprijal, ani vaše slová nevypočul, z takého domu alebo aj mesta odíďte a straste si prach z nôh. Veru, hovorím vám: Krajine Sodomčanov a Gomorčanov bude v deň súdu ľahšie ako takému mestu.“

Mt 10, 7-15

salezián Ján Holubčík

Ježišova výzva v dnešnom evanjeliu je jasná: „Choďte a hlásajte!“ Na prvé počutie sa to zdá úžasné a provokujúce. A je to tak. Ohlasovanie Božieho kráľovstva je skutočne nádherná služba, no ani zďaleka nie je taká ľahká a jednoduchá. Práve preto musí byť založená na dôvere v Božiu prozreteľnosť. Pán je ten, ktorý dáva rásť Kráľovstvu horčičného zrnka. Naša snaha je dôležitá, ale vôbec nie nenahraditeľná. Boh koná cez nás. Vstupuje do dejín prostredníctvom nás. My sme v tomto pláne spásy dôležití. Bez nás a našej ochoty prijať jeho pozvanie by niečo v týchto dejinách chýbalo. No na druhej strane si všemohúci Boh nachádza vždy cestu. Nachádza si ju aj v prípade našej slabosti, neschopnosti alebo odmietnutia jeho pozvania. V každom prípade si môžeme byť istí, že on sa o nás a o Božie kráľovstvo postará.

 

TIP NA DNES:

Nájdem v sebe odvahu a aj dnes niekomu poviem niečo o Božom kráľovstve.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00