#ziveslovo 8.8.2021

#ziveslovo 8.8.2021

Židia šomrali na Ježiša, lebo povedal: „Ja som chlieb, ktorý zostúpil z neba,“ a hovorili: „Vari to nie je Ježiš, Jozefov syn, ktorého otca a matku poznáme? Ako teda hovorí: ‚Zostúpil som z neba!?‘“

Ježiš im odpovedal: „Nešomrite medzi sebou! Nik nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal. A ja ho vzkriesim v posledný deň. U Prorokov je napísané: ‚Všetkých bude učiť sám Boh.‘ A každý, kto počul Otca a dal sa poučiť, prichádza ku mne. Nie že by bol niekto videl Otca; iba ten, ktorý je od Boha, videl Otca. Veru, veru, hovorím vám: Kto verí, má večný život.

Ja som chlieb života. Vaši otcovia jedli na púšti mannu a pomreli. Toto je ten chlieb, ktorý zostupuje z neba, aby nezomrel nik, kto bude z neho jesť.

Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohoto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta.“

Jn 6, 41-51

salezián Ján Holubčík

Dnešné evanjelium je veľmi ťažko pochopiteľné pre neveriaceho človeka. „Ja som živý chlieb… Kto bude jesť z tohoto chleba… A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo…“ Nečudo, že si o prvých kresťanoch mysleli, že sú kanibali. Tajomstvo Eucharistie je ťažko pochopiteľné nielen pre nekresťanov, ale aj pre nás. On – živý chlieb – Eucharistický Kristus, je pre nás podstatou, centrom, základom, alfou a omegou našej viery. Práve v Eucharistii nachádzame s Kristom dokonalú jednotu. Pozývam vás dnes vstúpiť do tohto tajomstva jednoty.

 

TIP NA DNES:

Zúčastním sa dnes na Eucharistii – sv. omši.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00