#ziveslovo 9.1.2020

#ziveslovo 9.1.2020

Keď Ježiš nasýtil päťtisíc mužov, hneď prinútil svojich učeníkov, aby nastúpili na loď a išli napred na druhý breh k Betsaide, kým on rozpustí ľud. Keď ich rozpustil, odišiel na vrch modliť sa.

A keď sa zvečerilo, loď bola uprostred mora a on sám na zemi. Videl ich, ako sa namáhajú pri veslovaní, lebo vietor dul proti nim. A nad ránom, kráčajúc po mori blížil sa k nim a chcel ich obísť.

Keď ho videli kráčať po mori, mysleli si, že je to mátoha, a vykríkli; všetci ho totiž videli a zľakli sa. Ale on sa im hneď prihovoril: „Vzchopte sa! To som ja, nebojte sa!“

Vstúpil k nim do lode a vietor utíchol. A boli celí ohromení, lebo nepochopili, ako to bolo s chlebmi; ich srdce bolo otupené.

Mk 6, 45-52

 

jezuita Jakub Garčár

Ježiš prinúti učeníkov veslovať v noci a proti vetru, a keď ich nadránom prestraší, kráčajúc okolo nich po vode, aby ich upokojil, vstúpi k nim na loď a utíši vietor. Čím muselo byť včerajšie rozmnoženie chlebov a rýb a aké otupené museli byť srdcia učeníkov, že aj po takej dramatickej nočnej udalosti na mori ostávajú ešte stále ohromení tamtým zázrakom?!

 

TIP NA DNES:

V krátkej modlitbe sa bež pozrieť do svojho vnútra, čím ostáva ohromené v týchto dňoch tvoje srdce!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00