#ziveslovo 9.2.2019

#ziveslovo 9.2.2019

Apoštoli sa zišli k Ježišovi a porozprávali mu všetko, čo robili a učili. On im povedal: „Poďte vy sami do ústrania na pusté miesto a trochu si odpočiňte.“ Lebo stále prichádzalo a odchádzalo mnoho ľudí a nemali sa kedy ani najesť. Odišli teda loďou na pusté miesto do samoty.

Ale videli ich odchádzať a mnohí sa dovtípili, kam. Pešo sa ta zbehli zo všetkých miest a predstihli ich.

Keď vystúpil a videl veľký zástup, zľutoval sa nad nimi, lebo boli ako ovce bez pastiera. A začal ich učiť mnohým veciam.

Mk 6, 30-34

 

korektorka Alžbeta Mráková

Len srdce bije bez prestania – od prvého impulzu ešte v tele matky, až po posledný úder, keď človek odchádza z tohto sveta. Ak sa pri výnimočných situáciách srdce zastaví a do istého času nedostane nový (elektrický alebo mechanický) impulz, už nie je možný návrat späť. Obdivuhodne nás vytvoril Boh: ale nie ako perpetuum mobile. Dni horúčkovitej činnosti sa musia striedať s oddychom, aby sa organizmus, ktorým principiálne každý z nás je, regeneroval: opäť naskočil a fungoval. Komu je bližšia podobnosť s batériou v mobile, tak je to o tom. Vybitý mobil = žiadny mobil. Ticho, samota, ústranie, komôrka na rozhovor s Bohom… a vyjdeš odtiaľ nabitý novou silou, znovuzrodený.

 


TIP NA DNES:

Poďakuj svojmu srdcu za neúnavnosť – veď celý život pracuje pre teba.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00