#ziveslovo 9.3.2022

#ziveslovo 9.3.2022

Keď sa schádzali zástupy, začal Ježiš hovoriť: „Toto pokolenie je zlé pokolenie. Žiada znamenie, ale znamenie nedostane, iba ak znamenie Jonášovo. Lebo ako bol Jonáš znamením pre Ninivčanov, tak bude aj Syn človeka pre toto pokolenie.

Kráľovná z juhu vystúpi na súde proti mužom tohto pokolenia a odsúdi ich; lebo ona z končín zeme prišla počúvať Šalamúnovu múdrosť – a tu je niekto väčší ako Šalamún.

Mužovia z Ninive vystúpia na súde proti tomuto pokoleniu a odsúdia ho; lebo oni sa kajali na Jonášovo kázanie – a tu je predsa niekto väčší ako Jonáš.“

Lk 11, 29-32

sestra Hermana Matláková, SMVS

Jonáš je zaujímavá postava, ktorá vystupuje v Biblii. Na jednej strane prorok, na strane druhej človek, ktorý bojuje proti Bohu a proti jeho vôli. Uteká pred Bohom. On to vie, jeho okolie to vie. Vedieť takúto vec je dôležité, ale ešte dôležitejšie je vyriešiť si vzťah s Bohom. Lebo všetko je o vzťahu – úteky, zblíženia, stretnutia i rozlúčenia. Jonáš si nevedel a nechcel vysporiadať vzťah s Bohom, a preto pred ním utekal. Nechcel sa pozrieť Pravde do očí. Už aj poznal Pravdu, aj tak pred ňou potreboval utekať, lebo ho vytrhla z jeho komfortnej zóny. Keď nás Boh osloví, nebojme sa prijať výzvu.


TIP NA DNES:

Dnes si prečítam vo Svätom písme Knihu proroka Jonáša.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00