#ziveslovo 9.5.2021

#ziveslovo 9.5.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako mňa miluje Otec, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske!

Ak budete zachovávať moje prikázania, ostanete v mojej láske, ako ja zachovávam prikázania svojho Otca a ostávam v jeho láske. Toto som vám povedal, aby vo vás bola moja radosť a aby vaša radosť bola úplná.

Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.

Vy ste moji priatelia, ak robíte, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie, čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.

Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.

Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“

Jn 15, 9-17

jezuita Peter Girašek, SJ

V najväčšej temnote, ktorú si, Ježišu, prežíval na kríži, v slabosti a opustenosti, práve tam zjavuješ silu priateľstva a lásky, ktorá „všetko verí, všetko dúfa, všetko pretrpí…“ (1 Kor 13). Priateľstvo sa takto podobá žene, ktorá dáva život.

Koľkokrát, Bože, si ma neraz strateného, zatúlaného… hľadal, našiel a v svojom srdci porodil? Nebolo to u teba bez bolesti. Uč aj mňa takto dávať život svojmu blížnemu. Čím viac sa cítim toho neschopný, tým viac konaj vo mne ty!

 

TIP NA DNES:

Prejavím nezištnú pozornosť, dobrotu voči niekomu.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00