#ziveslovo 9.5.2022

#ziveslovo 9.5.2022

Ježiš povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Kto nevchádza do ovčinca bránou, ale prelieza inokade, je zlodej a zbojník. Kto vchádza bránou je pastier oviec. Tomu vrátnik otvára a ovce počúvajú jeho hlas. On volá svoje ovce po mene a vyvádza ich. Keď ich všetky vyženie, kráča pred nimi a ovce idú za ním, lebo poznajú jeho hlas. Za cudzím nepôjdu, ba ujdú od neho, lebo cudzí hlas nepoznajú.“ Ježiš im to povedal takto obrazne, ale oni nepochopili, čo im to chcel povedať.

Preto im Ježiš znova vravel: „Veru, veru, hovorím vám: Ja som brána k ovciam: Všetci, čo prišli predo mnou, sú zlodeji a zbojníci, ale ovce ich nepočúvali. Ja som brána. Kto vojde cezo mňa, bude spasený; bude vchádzať i vychádzať a nájde pastvu.

Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie.“

Jn 10, 1-10

sestra Hermana Matláková, SMVS

Často si hovorím, že byť ovca je také všedné. Ale čo pri Bohu nie je všedné? Chlieb každodenný, o ktorý prosíme. Oslovenie Boha Abba. Zvykli sme si na všetko. Všetko je všedné a obyčajné. A pritom Boh je neobyčajný. Vymýšľa vždy nové a krajšie veci, ktoré sa dejú okolo nás. Boh je najväčší kreatívec v našom živote. My len kráčame a chceme sa mu podobať – v kreatívnej láske, v rozdávaní života, v láskavosti, v jednoduchosti. Byť ovca v Božom košiari je nevšedné. Je to slobodné bytie plné života. Taký je náš Boh! Pastier, ktorý nám dovolí napodobňovať ho a nesmeje sa na tom, že sú to len drobné kroky.


TIP NA DNES:

Dnes urobím niečo kreatívne – niečo namaľujem, niekomu zaspievam, zložím báseň… Urobím niečo nevšedné.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00