#ziveslovo 9.6.2020

#ziveslovo 9.6.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Vy ste soľ zeme. Ak soľ stratí chuť, čím ju osolia? Už nie je na nič, len ju vyhodiť von, aby ju ľudia pošliapali.

Vy ste svetlo sveta. Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť. Ani lampu nezažnú a nepostavia pod mericu, ale na svietnik, aby svietila všetkým, čo sú v dome.

Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je na nebesiach.“

Mt 5, 13-16

 

sestra Františka Čačková OSF

Himalájska soľ. Spotrebujte do: 05/2020. Pobavili sme sa, keď sme to čítali. Ešteže ju našli! Lebo keby ju nenašli a nedali do sáčkov so správnym dátumom spotreby, určite by to „neprežila“. Nebola by použiteľná. Isto? Málokto z nás doma pozerá na vrecku soli dátum spotreby. Veríme, že je použiteľná aj po tomto dátume.

Tak nejako je to aj s nami. Čas nám beží. Máme dátum spotreby. Každým dňom sa nám to blíži. A ten, kto vymyslel himalájsku soľ, vymyslel a chcel aj nás. Aby sme dochutili ten kúsok nám zvereného života. Zvýraznili chuť v životoch tých okolo nás. Si chcený, prijatý a milovaný. A Boh ťa napĺňa pokojom, že exspirácia je v jeho rukách a nemusíš sa báť.

 

TIP NA DNES:

Dary, talenty, financie, priateľstvá – je niečo, čo si šetríš na neskôr? Ako by si sa zariadil, ak by si vedel, že sa blíži dátum spotreby? Nechceš to dať do služby už dnes?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00