#ziveslovo 9.7.2020

#ziveslovo 9.7.2020

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Choďte a hlásajte: ‚Priblížilo sa nebeské kráľovstvo.‘ Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste, malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.

Neberte si do opaskov ani zlato ani striebro ani peniaze; ani kapsu na cestu si neberte ani dvoje šiat ani obuv ani palicu, lebo robotník si zaslúži svoj pokrm.

Keď prídete do niektorého mesta alebo dediny, vypytujte sa, kto je vás tam hoden. Tam potom ostaňte, kým nepôjdete ďalej.

Keď vojdete do domu, pozdravte ho! Ak ten dom bude toho hoden, nech naň zostúpi váš pokoj; ale ak toho hoden nebude, nech sa váš pokoj vráti k vám.

A keby vás niekto neprijal, ani vaše slová nevypočul, z takého domu alebo aj mesta odíďte a straste si prach z nôh. Veru, hovorím vám: Krajine Sodomčanov a Gomorčanov bude v deň súdu ľahšie ako takému mestu.“

Mt 10, 7-15

 

sestra Františka Čačková OSF

Máme to tu, čas dovoleniek a balenia. Pri dodržaní odporúčaní od hygieny, samozrejme. Tešíme sa, ako si doprajeme, ale súčasne voľačo ušetríme a zbytočne nebudeme plytvať. To isté nám dnes praje Ježiš. Dopriať si voľačo, ušetriť a neplytvať.

Ježiš to hovorí apoštolom, od ktorých chcel radikalitu v nasledovaní. Sú to apoštoli (apostolos) – poslaní s poslaním. Majú si dopriať službu v Božej moci a zadarmo, neplytvať pokojom, ktorý majú, a ušetriť ho pre tých, ktorí sú ho hodní. A nevláčiť so sebou zbytočnosti, aby boli flexibilní a vnímavejší na to, čo od nich Boh chce.

 

TIP NA DNES:

Všimli ste si, že Ježiš dnes apoštolom ponúka zoznam, čo si vziať na cestu? Čo nosíš cestou svojho života navyše? Nie je čas odložiť to a ísť vpred slobodnejšie?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00