#ziveslovo 9.7.2021

#ziveslovo 9.7.2021

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Hľa, posielam vás ako ovce medzi vlkov. Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice.

Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom.

Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.

Keď vás budú prenasledovať v jednom meste, utečte do druhého.

Veru, hovorím vám: Nebudete hotoví s izraelskými mestami, kým nepríde Syn človeka.“

Mt 10, 16-23

jezuita Peter Girašek, SJ

Z pestrej ponuky rozličných kurzov a techník verbálnej komunikácie nenájdem ani jeden, ktorý by bol zameraný na tému: „Ako svedčiť o Pravde/komunikovať Pravdu.“ Je tomu tak aj preto, že často jediný spôsob, ako hovoriť o Pravde, je svedčiť o nej bez slov, až za cenu vlastného života. Táto myšlienka, ktorú, Pane, vyslovil a žil tvoj služobník kardinál Wiszynski, hovorí o tebe.
Dnes sme zaplavení slovom, ale často prázdnym, ubližujúcim, hlučným. Nauč nás, Ježišu, hoci aj bez slov a ticho, prinášať Slovo svojim blížnym.

 

TIP NA DNES:

Je leto a predsa, prečítajme si dnes desať minút zo Svätého Písma. Pri slove, ktoré nás osloví, sa zastavme a vložme ho do modlitby vďaky, prosby, chvály alebo odprosenia.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00