Zostaňme verní svojmu poslaniu

Zostaňme verní svojmu poslaniu

A toto je Jánovo svedectvo: Keď Židia z Jeruzalema poslali k nemu kňazov a levitov, aby sa ho pýtali: "Kto si ty?", on vyznal a nič nezaprel. Vyznal: "Ja nie som Mesiáš." "Čo teda," pýtali sa ho, "si Eliáš?" Povedal: "Nie som." "Si prorok?" Odpovedal: "Nie." Vraveli mu teda: "Kto si? Aby sme mohli dať odpoveď tým, čo nás poslali. Čo hovoríš o sebe?" Povedal: "Ja som hlas volajúceho na púšti: "Vyrovnajte cestu Pánovi," ako povedal prorok Izaiáš." Tí vyslaní boli spomedzi farizejov. A pýtali sa ho: "Prečo teda krstíš, keď nie si Mesiáš ani Eliáš ani prorok?" Ján im odpovedal: "Ja krstím vodou. Medzi vami stojí ten, ktorého nepoznáte. On prichádza po mne a ja nie som hoden rozviazať mu remienok na obuvi." To sa stalo v Betánii za Jordánom, kde Ján krstil.

Jn 1, 19-28

Každý človek sa v živote snaží nejako uplatniť, niečo vybudovať, aby bol šťastný. Po prvých nabehaných kilometroch však zisťujeme, že sme sklamaní. Buď sme nedosiahli, čo sme chceli, alebo nám to neprinieslo očakávaný pocit šťastia. Svet nás láka chcieť viac, byť večne nespokojní. Boh nás naopak pobáda k tomu, aby sme zostali úplne obyčajní. Šťastie nám sľubuje v dobrom svedomí, jednoduchom živote – keď zostávame verní svojmu poslaniu. Ján Krstiteľ vedel presne, kým je, a aj to, kým nie je. Neurobil zo seba Mesiáša, aj keď mohol. Aj my zostaňme verní v našich úlohách. Sebaklam a márnu slávu odožeňme ako dotieravú muchu.

TIP NA DNES:

Svet mi káže, aby som bol bombastický, lepší ako ostatní. Boh mi káže, aby som zostal pokorný, verný aj v malom – tam, kde som. Poďakujem za všetky svoje „priemernosti“ – za prácu, bývanie, vzťahy. Práve toto všetko je darom od Boha.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00