5 romantických predstáv o sexe v manželstve, ktorých sa radšej vzdajme

5 romantických predstáv o sexe v manželstve, ktorých sa radšej vzdajme
Ružovými lupeňmi obsypaná posteľ, vášnivá predohra, bezbolestné splynutie, vyvrcholenie v rovnakej chvíli a potom zaspatie v objatí až do rána. Samozrejme, oblečení len v Adamovom a Evinom rúchu. Mnohí z nás, ktorí už v manželských topánkach chodíme nejaký ten rok, sa týmto predstavám o svadobnej noci teraz už len zasmejeme. Koľkí sme však s nimi do manželstva naozaj vstupovali?

Mnohí, ak nie všetci. Úprimne, romantické knihy a filmy nám v tom veľmi pomáhajú. Naopak, podporujú až nereálne idey, na ktorých dosiahnutie potrebujeme celé roky manželstva. Pričom lupene ruží sú tá úplne najľahšia časť.

Ak by som preto raz svojim deťom – a s nimi ostatným čoskoro manželom – mala povedať päť vecí, na ktoré by minimálne v prvých týždňoch manželstva mali byť pripravené, boli by to tieto:

  1. Nielen prvé, ale aj niekoľko nasledujúcich milovaní môžu byť bolestivé, neuspokojivé, dokonca trápne. Ak je prvá manželstvá noc aj vašou úplne prvou sexuálnou skúsenosťou, s pravdepodobnosťou, ktorá hraničí s istotou, to nebude tá najlepšia noc v živote. Aspoň čo sa týka telesného zážitku.
  2. Orgazmus je určený aj pre ženu. No kým ho dosiahne, môže to trvať omnoho dlhšie. A asi nepríde v rovnakej chvíli ako u muža. Pri prvých razoch možno nepríde vôbec.
  3. Dĺžka manželského objatia môže prekvapiť.

 

CHCETE SI PREČÍTAŤ CELÝ ROZHOVOR?

Prečítali ste si úryvok z tlačeného vydania Slovo+ (február 2023). Celý rozhovor nájdete v papierovej forme.

5 romantických predstáv o sexe v manželstve, ktorých sa radšej vzdajmeKaždý mesiac prinášame v tlačenom Slovo+ tie najkvalitnejšie články a najzaujímavejší obsah, ktorý si môžete vychutnať doma a s vôňou papiera v modernej grafike. Objednajte si tlačené Slovo+ domov, pomôžete nám zachovať projekt Slovo+ a dostanete navyše úplne zdarma februárový výtlačok do vašej schránky priamo z redakcie.
Získajte bezplatne februárový výtlačok, kde nájdete aj tento článok, tu. (Je potrebné oň požiadať mimo nového predplatného).

 

Téma+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00