7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli

7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli

Či už ste fanúšikom muzikálov, seriálov alebo romantickej literatúry, v aprílových tipoch si určite prídete na svoje. Streamovacie platformy ponúkajú široké možnosti výberu a my vám ponúkame náš výber zameraný na to najlepšie z nich.

Bez podmienok (Unconditional)

Streamovacia platforma: cinelux.sk

Film inšpirovaný skutočným životným príbehom. Rodinná dráma sa mení na príbeh lásky Boha, ktorý neopúšťa človeka ani v momente straty. Keď Samantha príde o milovaného manžela, stráca vieru i chuť žiť. Stretnutie so starým priateľom Joeom jej však otvára oči a pomaly začína meniť svoj pohľad. Ak máte v pláne rodinný večer alebo mládežnícke stretko a hľadáte film, o ktorom môžete neskôr debatovať, Bez podmienok bude dobrá voľba. Klaďte tínedžerom náročné otázky a nechajte ich zamýšľať sa nad odpoveďami – a nezabudnite premýšľať spolu s nimi.

7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli
Snímka: nebojtesa.tv

Vyvolení (The Chosen)

Streamovacia platforma: Netflix

Ešte ste to nevideli? Najnovšie spracovanie Ježišovho života prerozprávané cez pohľady jeho súčasníkov. Zažijete evanjelium tak, ako ste ho doteraz nezažili. Stretnete sa s Ježišom, ktorý je ľudský, no má v sebe čosi božsky príťažlivé. Niečo, čím fascinuje. Nechajte v sebe doznievať jednotlivé príbehy, ktoré dobre poznáte z počutia či z čítania Svätého písma. Zrazu dostanú reálne kontúry a keď budete najbližšie meditovať nad príbehom Matúša či Zacheja, pred očami sa vám budú vynárať konkrétne osoby.

7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli
Snímka: youtube.com

Toto sme my (This is us)

Streamovacia platforma: Amazon Prime

Realistický príbeh manželov, ktorým sa život otočí na ruby, keď zistia, že čakajú trojčatá. Seriál, ktorý budete pozerať od prvej série až po poslednú, rieši témy ako boj so závislosťami, vzťahy medzi deťmi a rodičmi, vyčerpanie z rodičovstva či neustále stúpajúce nároky v práci v kontraste s (ne)naplnenými snami. Boj o ideálnu váhu, o slávu či vyrovnanie sa s adopciou. Kríza v manželstve, kríza v práci, súrodenecká rivalita a nedorozumenia. Odraz skutočného života je to, čo na tomto seriáli pritiahlo už milióny divákov. Ak ste ho ešte nevideli, dajte si pozor. Je to prudko návykové a bude vás to nútiť hľadať paralely s vlastným životom.

7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli
Snímka: youtube.com

Bedári (Les Misérables)

Streamovacia platforma: HBO Max

Máte radi muzikály? Tak tento klasický príbeh Victora Huga vo hviezdnom obsadení na vás čaká na HBO Max. Spravte si romantický večer, potešte manželku a užite si herecké výkony, kvalitnú hudbu a silný príbeh odsúdeného trestanca Jeana Valjeana, ktorý sa po 19 rokoch väzenia dostáva na slobodu. Snaží sa zmeniť svoj život, zasvätí ho konaniu dobra, no nedokáže sa zbaviť tieňov minulosti, ktoré zobrazuje nemilosrdný inšpektor Javert. Dej sa odohráva na pozadí Veľkej francúzskej revolúcie a sledujeme aj niekoľko vedľajších príbehov, ktoré vás však nenechajú chladných. Hugh Jackman aj Anne Hathaway získali za svoje výkony v tomto filme Oscarov a veríme, že vás tento film nesklame. Odporúčame pozerať na veľkej obrazovke s kvalitným zvukovým systémom.

7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli
Snímka: cinemaview.sk

Ako (nevy)horieť

Kde kúpiť: https://www.nakupujemplus.sk/osobny-rast/max-kasparu–ako–nevy-horiet/

Proti syndrómu vyhorenia neexistuje očkovanie. Imúnny nie je nikto – podnikatelia, učitelia, matky, lekári, ale aj študenti či seniori. Ak však už máte dosť odbornej literatúry a chcete si prečítať niečo z praxe, siahnite po diele známeho českého psychiatra a gréckokatolíckeho kňaza Maxa Kašparů. Jednoduché rady do života, typický humor a zároveň hĺbka, ktorá už dostala nejedného čitateľa – aj o tom je táto kniha.

7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli

Biela ako mlieko, červená ako krv

Kde kúpiť: https://www.nakupujemplus.sk/romany/alessandro-d-avenia–biela-ako-mlieko–cervena-ako-krv/

Debut talianskeho spisovateľa Alessandra D’Aveniu, ktorý pobláznil mladých Talianov a znova ich naučil čítať. Príbeh šestnásťročného tínedžera Lea, ktorý sa na svet pozerá cez farby, naberie spád, keď do jeho života vstúpi láska v podobe Beatrice. Román nielen o láske a nielen pre tínedžerov, podľa ktorého bol nakrútený aj rovnomenný film, si získal srdcia miliónov čitateľov a bol preložený do viacerých jazykov.

7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli

Cesta na západ

Kde kúpiť: https://www.nakupujemplus.sk/viera/stepan-smolen–cesta-na-zapad/

Ak poznáte knihy Štepána Smolena, určite nevynechajte ani túto. Ak ich nepoznáte, spokojne ňou začnite – je prudko návyková! Viete ju prečítať na jedno posedenie alebo aj rozkúskovať na jednotlivé časti a premeditovať ich. Prudko subjektívna správa o stave Cirkvi v Česku, Nemecku a Francúzsku. Príbeh jednej (alebo dvoch) neštandardných lások, v závere ktorého možno na chvíľu stratíte reč, no potom sa otrasiete a budete sa nad tým celým zamýšľať – kam sme sa to my dostali, alebo, kam sa to pútnik vlastne dostal?

7 tipov, čo pozerať a čítať v apríli

Webmagazín+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00