7 tipov, čo pozerať a čítať v júni

7 tipov, čo pozerať a čítať v júni

Očakávaná novinka, biblická fikcia, šokujúci dokument, ale aj tragikomický film o Alzheimerovej chorobe. V júni bude naozaj čo čítať aj pozerať. Ponúkame vám náš výber.

5 jazykov lásky pre deti

V júni oslavujeme Medzinárodný deň detí – čo tak dať si dar porozumenia? Ak poznáte klasickú verziu piatich jazykov lásky, čítanie tejto knihy bude pre vás jednohubka obohatená o nové súvislosti. Ak ste sa s týmto konceptom nikdy nestretli, neváhajte a siahnite po tomto „povinnom čítaní“ pre rodičov, vychovávateľov a učiteľov. Preferuje vaše dieťa dotyky alebo radšej slovnú pochvalu? Potrebuje vašu sústredenú pozornosť alebo viac ocení, keď mu pomôžete s úlohami? Máte pocit, že mu veľmi záleží na prijatých či dávaných darčekoch? Súčasťou knihy je aj test, ktorý vám pomôže lepšie budovať vzťah so svojím dieťaťom.

7 tipov, čo pozerať a čítať v júni

Sen jednej dcéry (Francine Riversová)

Pokračovanie bestselleru Nádej jednej matky je príbehom rodinnej ságy Martino dedičstvo. Rozpráva príbeh Martinej vnučky Carolyn, ktorá sa musí vyrovnať so zložitou spleťou rodinných vzťahov, tajomstiev, nevypovedaných viet i s očakávaniami rodiny a spoločnosti. Poteší každú čitateľku, ktorá prečítala prvý diel, a ak ste ho náhodou nečítali, pustite sa doň.

7 tipov, čo pozerať a čítať v júni

Dcéra Edenu (Jill Eileen Smithová)

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako vyzeral vzťah prvých ľudí, Adama a Evy? A aké to asi bolo v raji? Čo prežívali, keď ich syn Kain zabil druhého syna Ábela? Biblická fikcia rozprávajúca príbeh stvorenia a prvých ľudí z pohľadu Evy, makty všetkých žijúcich. Ponorte sa do príbehu, z ktorého poznáme len útržky, no autorka dala priestor svojej predstavivosti a prevedie vás prvými dňami, mesiacmi a rokmi tohto sveta.

7 tipov, čo pozerať a čítať v júni

Tancuj, Matylda

Streamovacia platforma: Netflix

Obyvateľstvo Slovenska aj Česka starne. Stúpa priemerný vek, v ktorom ľudia zomierajú. A počet prípadov Alzheimerovej choroby a stareckej demencie rastie. Čoraz viac ľudí musí riešiť, ako pristupovať k seniorom, ktorí potrebujú neustálu starostlivosť, pretože sa svojím správaním vracajú do detských čias. A problém, ktorý ich deti riešia? Sami sú ešte aktívni v práci, vysoké hypotéky a zaužívaný životný štandard či finančná zodpovednosť za vlastnú rodinu im nedovoľujú prispôsobiť svoj život rodičom zo dňa na deň. Podobný problém musí riešiť aj rozvedený Karel, ktorý sa ujíma svojej matky Matyldy, keď príde o byt. Zistenie, že jeho mama má začínajúce štádium Alzheimera, otrasie celým jeho svetom – a nielen jeho, s celou situáciou sa totiž pokúša vyrovnať aj jeho syn v tínedžerskom veku. Ako to celé dopadne? Ako zvládnu spolužitie tri generácie a ako sa vyrovnajú s týmto údelom?

7 tipov, čo pozerať a čítať v júni
csfd.sk

Lásky čas (Abouttime)

Streamovacia platforma: Netflix

Ako by ste naložili s informáciou, že môžete čiastočne cestovať v čase? Tim sa dozvie rodinné tajomstvo – muži v ich rodine môžu cestovať v čase späť, ale len do momentu, ktorý prežili. Lenže ani cestovanie v čase nie je bez následkov… Romantická komédia plná vtipných momentov, ale zároveň nesúca v sebe posolstvo, ktoré sa dozviete, ak vydržíte pozerať úplne do konca.

7 tipov, čo pozerať a čítať v júni
cervenykoberec.cz

Traja blízki neznámi (Threeidenticalstrangers)

Streamovacia platforma: Netflix

Ak máte radi dokumentárne filmy, nevynechajte dych berúci príbeh, ktorý napísal sám život – a jedna adopčná agentúra. Bobby, Eddy a David zažijú prekvapenie, ktoré bude mať dopad na celý ich život. Predstavte si, že sa v dvadsiatich rokoch dozviete, že máte identické dvojča. A potom sa ozve ďalší súrodenec. Ďalší brat. Z dvojičiek sa stanú trojčatá a pokúšajú sa zistiť, kto a prečo ich rozdelil.

7 tipov, čo pozerať a čítať v júni
kinema.sk

The Social Network

Streamovacia platforma: Max

Máte účet na Facebooku? Ak ste odpovedali áno, tak vám isto nie je neznáme meno Mark Zuckenberg. Poznáte však jeho osobný príbeh? Ako vlastne vznikol Facebook? A kto je jeho pravý zakladateľ? Ako sa z jednoduchého mladíka stane multimiliardár s dosahom na celý svet? Film obsahuje niekoľko scén zobrazujúcich intimitu, nejde však o explicitné scény. Napriek tomu ho odporúčame skôr radiť do kategórie 15+.

7 tipov, čo pozerať a čítať v júni
themoviedb.org

Úvodná snímka: unsplash.com

Webmagazín+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00