Dnes odštartuje 15. ročník Godzone Tour

Dnes odštartuje 15. ročník Godzone Tour

V Tatran Handball aréne v Prešove dnes o 18:00 začne ďalší ročník Godzone Tour s témou Nebojte sa, jedinečný večer modlitieb, silných osobných príbehov, hudby a tanca.

Viac ako 300-členný tím dobrovoľníkov a účinkujúcich sa bude od pondelka do soboty presúvať z mesta do mesta, aby hlásali evanjelium Ježiša Krista moderným spôsobom. Po Prešove turné zavíta do Žiliny (utorok 24.10.), Zlína (streda 25.10.), Brna (štvrtok 26.10.), Bratislavy (piatok 27.10.) a Banskej Bystrice (sobota 28.10.). Haly sa otvoria verejnosti o 17:00 a vstup bude bezplatný.

Godzone Tour pripravuje tím projektu Godzone s viacerými dobrovoľníkmi niekoľko mesiacov vopred. Každý rok návštevníkov čaká nová celovečerná produkcia s jedinečným programom a originálnymi kulisami. Na večernom programe vystúpia účinkujúci ako speváčka Mária Podhradská, klavirista Norbert Daniš, raperi Augustín a Puer Dei, kapela ESPÉ, Katarína Jura, Martin Mitro a tiež mladé talenty ako Jakub Slaninka z kapely Rods, Krištof Letko, Marie Vosahlová z českej kapely Alive, a mnoho ďalších. Súčasťou programu bude opäť aj detský zbor.

Dnes odštartuje 15. ročník Godzone Tour

Turné nadväzuje na odkaz pápeža sv. Jána Pavla II.: Nebojte sa!

„Nebojme sa kráčať úzkou cestou. Nebojme sa svietiť uprostred tmy. Nebojme sa stať bláznami pre tento svet. Nebojme sa svedčiť. Nebojme sa milovať tam, kde je to nelogické. Nebojme sa tvoriť vzťahy. Nebojme sa hľadať pravdu a hovoriť pravdu. Nebojme sa stratiť kontrolu nad svojím životom. Nebojme sa nástrah tohto sveta. Nebojme sa, čo o nás povedia ľudia. Nebojme sa byť svätými.“ hovorí o téme turné Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Víziou organizátorov je priniesť posolstvo evanjelia kreatívnym, moderným a atraktívnym spôsobom. Hlavným cieľom podujatia je ohlásiť evanjelium, ktoré má moc zmeniť životy mladých ľudí. Na podujatí sú vítaní aj neveriaci a hľadajúci, pričom program je zostavený tak, aby jeho posolstvo bolo zrozumiteľné pre všetkých.

Dnes odštartuje 15. ročník Godzone Tour

Organizátori Godzone Tour sú členmi Katolíckej cirkvi a podujatie je zároveň zastrešené Radou pre mládež pri KBS. Garantmi projektu sú katolícki kňazi ThLic. Ondrej Chrvala a ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD. a Mgr. Dominik Markoš. 

Snímky: Godzone

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00