Godzone tour 2025 prekonalo historické rekordy: viac ako 37-tisíc účastníkov a tisíce oslovených mimo hál

Najväčšie evanjelizačné podujatie na Slovensku – Godzone tour – zaznamenalo historicky najvyššiu účasť vo svojej 17-ročnej histórii.
Šesťdňové turné s témou „Vitaj v slobode“ navštívilo spolu 37 100 ľudí, pričom v Bratislave sa stretlo až 9 300 účastníkov, čo je doteraz najvyššie číslo jedného večera.
Okrem večerných programov v športových halách sa projekt rozšíril aj mimo pódiá.
- 5400 študentov na 54 základných a stredných školách počulo počas Godzone tour posolstvo evanjelia prostredníctvom koncertov, svedectiev a diskusií.
- Na námestiach slovenských miest zaznelo evanjelium pre približne 2500 ľudí – z nich 150 sa rozhodlo odovzdať svoj život Ježišovi.
- Dobrovoľníci z dobročinného Godzone tímu navštívili 200 ľudí na periférii spoločnosti – seniorov, zneužívané ženy či ľudí bez domova, ktorým priniesli praktickú pomoc aj duchovnú podporu.

Zákulisie a zaujímavosti turné
Program tohtoročného turné sa formoval na 40 stretnutiach kreatívneho tímu, pričom prvé sa uskutočnilo 327 dní pred štartom.
Na cestách Slovenskom a Českou republikou sa presúvalo 18 kamiónov a dodávok techniky, 87 osobných áut a takmer 400 členov tímu – prevažne dobrovoľníkov.
Počas šiestich večerov:
- na pódiu zaznelo 26 piesní,
- uvideli sme 12 minút unikátnych videí na 102 m² LED obrazoviek,
- svetelný park tvorilo 160 svetiel,
- kulisy vážili spolu 3,5 tony,
- účinkujúci sa prezliekali 15-krát a využili 41 hudobných nástrojov.
Zaujímavosťou je aj 16 fit lôpt, ktoré sa objavili priamo v programe, a 8 800 porcií jedla, ktoré boli počas turné pripravené pre tím.
Viac ako 200 rodín z rôznych miest Slovenska poskytlo účinkujúcim a tímu bezplatné ubytovanie.

O projekte Godzone
Godzone tour sa už 17 rokov usiluje modernou formou prinášať evanjelium.
Podujatie každoročne organizujú stovky dobrovoľníkov a vstup naň je pre všetkých zdarma. Tento rok malo záštitu všetkých diecéznych biskupov, v ktorých diecézach sa podujatie organizovalo.
Foto: Godzone

