TOP

Janka Kerekrétyová: Božie slovo má moc a dáva nádej

Hovoria o sebe, že žijú krásne ekumenické manželstvo. Svoje talenty sa rozhodli používať na šírenie Božieho slova. Ako? Viac nám prezradila tvorkyňa nádherných obrázkov Jana Kerekrétyová (34).

Fotky: Mária Petrisková, Nikoleta Mackovjaková, archív Jany Kerekrétyovej

Jana a Peter Kerekrétyovci sú manželmi od novembra minulého roka. Janka si už vyskúšala viacero povolaní či služieb. Pracovala ako učiteľka na gymnáziu a v jazykovke, dva roky bola dobrovoľníčkou v Diecéznom centre mládeže Maják v Španej Doline, po tejto službe bola koordinátorkou práce s mládežou v Banskobystrickej diecéze.

Za veľkú milosť považuje to, že mohla byť členkou spoločenstva Shekinah a v súčasnosti je členkou misijného tímu Návrat domov. Okrem toho stíha učiť slovenčinu cudzincov, robí jazykovú redakciu a venuje sa svojej malej firme Home&Hope – výrobe a predaju obrázkov s Božím slovom v rámiku. Miluje svojho manžela, deti, knihy, vôňu kávy, čerstvého chleba a kvetov.

 

 

KEĎ SA ZRÚTI CELÝ SVET

Janku viedli k viere, k láske, k Pánu Bohu a k modlitbe od narodenia rodičia. Keď mala trinásť rokov, náhle jej zomrel ocko. „Vtedy sa mi zrútil celý svet, nemala som chuť žiť, hovorila som si: Keby Boh existoval, niečo takéto by nám neurobil. Bola to najväčšia bolesť v mojom živote,“ hovorí.

O dva roky neskôr bola na prvých duchovných cvičeniach, kde kňaz hovoril o tom, aký je Boh dobrý, že je náš milujúci Otec. „Vo veľkej bolesti a v plači som prosila Boha, aby ku mne prišiel, aby sa mi dal spoznať, aby som vedela, že existuje a že je dobrý Otec. A tak sa aj stalo. Boh Otec prišiel ku mne so svojou láskou, pokojom a uzdravením. Ten dotyk bol taký silný, že odvtedy som presvedčená o tom, že Pán Boh je živý a dobrý. Zakúšam to každý deň,“ vyznáva sa Janka.

 

 

DOTYKY BOHA

Ako sa jej Boh dotýka v každodennom živote? Janka hovorí, že v rôznych životných obdobiach sa k nej Pán Boh prihováral rôzne. Na ceste k Bohu jej pomáha manžel, rodina, služba, modlitba a krása. Snaží sa mať každý deň ráno pravidelnú osobnú modlitbu, v ktorej sa pozerá na Ježiša, ďakuje mu za jeho prítomnosť a starostlivosť, číta si jeho slovo.

„Zaujímavé pre mňa je, že v tomto čase s Ježišom nedostávam odpovede na svoje otázky. Dlho neviem, čo mi chce Pán Boh povedať. Až po

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre