TOP

Keď viem, kým som, viem dávať

Je manažérkou rodinnej firmy, no predsa jej čas a radosť nechýbajú. Prečo? Miriam Vojtková (37), manažérka dentálneho centra v Trnave.

Si manželkou,  mamou troch detí, manažérsky sa staráš o rodinnú firmu. Ako sa to dá všetko zladiť?

Dá sa to, dôležité je, aby žena vedela, kto je, kým je a aké je jej poslanie. Keď toto viem, dokážem rozlišovať, čo je dôležité a čo dôležité nie je.

 

Svoju prácu máš veľmi rada a robíš ju s nadšením a nasadením vo vedomí, že presne na ňu ste dostali dary od Boha. Nestáva sa, že ťa práca prevalcuje?

Mala som obdobie pred niekoľkými rokmi, keď na mňa doľahla kríza práce. Týkalo sa to môjho zamestnania manažérky, pretože výsledky takejto práce sú ťažko merateľné. Hovorila som si: radšej chcem byť zdravotná sestra alebo učiteľka. Dokonca som rok učila a chcela som ísť študovať ďalej, aby som reálne niečím pomáhala. Potom mi Pán povedal „nie“ – vložil som do teba isté dary a talenty a tie použi. Vtedy nám vlastne vnukol myšlienku rodinnej firmy, kde mám za úlohu vytvárať dobré pracovné podmienky pre ľudí. Vtedy som pochopila, že aj ako manažérka viem pomáhať ľuďom, s ktorými som v tíme. Usilujem sa teda využiť svoj pracovný čas tak, aby naši zamestnanci nešli do práce s tým, že „musia“, ale aby vedeli, že v tejto práci sú ohodnotení, majú priestor aj na oddych, cítia sa prijatí a spokojní.

 

Jedna vec je zamestnanie, aj keď ho človek robí rád. Ale čo je pre teba tým najdôležitejším poslaním?

Byť Božou dcérou a skrze svoj život zrkadliť Božiu lásku. Keď cez túto optiku pozerá človek na čokoľvek, čo má urobiť, dáva mu to zmysel. Na jednej strane viem, že som Bohom milovaná, som jeho dcéra, som zakorenená a na druhej strane viem, že nie som sama, že sa môžem oprieť o jeho dokonalú lásku. Toto poznanie mi prináša pokoj a istotu.

 

Pamätáš si na nejaké obdobie vo svojom živote, kým si túto istotu milovanej Božej dcéry nemala? 

Bola som zmietaná, žila som v búrke, veci som skrátka iba hasila. Vedela som, že som manželka, matka, takže som fungovala cez povinnosti a riešila som, čo bolo treba, lenže iba cez seba.

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre