List, ktorý odovzdala Katka Svätému Otcovi: Chcem Vás poprosiť, aby ste chránili Cirkev!

List, ktorý odovzdala Katka Svätému Otcovi: Chcem Vás poprosiť, aby ste chránili Cirkev!

Volám sa Katka a bola som roky zneužívaná kňazom, ktorého som mala volať “braček” a ja som bola jeho “sestrička“.

Prišla som sem, lebo by som chcela, aby zvíťazila “LÁSKAVÁ PRAVDIVOSŤ”. Som tu aj v mene ostatných obetí… detí, ktorým bolo hlboko ublížené, ktorým ukradli detstvo, čistotu a úctu…ktorých zradili a využili ich bezhraničnú dôveru…detí, ktorým aj keď bije srdce, dýchajú, žijú…ale už ich raz (dvakrát, viackrát) zabili…ich duša je roztrhaná na malé krvavé kúsky.

Som tu, lebo Cirkev je mojou Matkou a neskutočne ma bolí, keď je jej ublížené, keď je zašpinená.

Dospelí, čo v detstve zažili toto pokrytectvo, nikdy to nebudú vedieť vymazať zo svojho života. Môžu na to na nejaký čas zabudnúť, snažiť sa odpustiť, snažiť sa žiť plnohodnotný život, ale jazvy im na duši zostanú, nezmiznú.

Snažím sa prežiť, cítiť radosť, ale je to neskutočne ťažký boj… Mám disociatívnu poruchu osobnosti (DID), ťažkú komplexnú posttraumatickú poruchu (PTSD), depresie, úzkosti, strach z ľudí, nespávam a keď aj áno, neustále mám nočné mory. Niekedy mám stavy, keď som “mimo”, nevnímam “tu” a “teraz” . Moje telo si pamätá každý jeden dotyk…

Bojím sa kňazov, byť v ich blízkosti. V poslednom čase nedokážem ísť na svätú omšu. Veľmi ma to bolí… Kostol, ten posvätný priestor bol pre mňa druhým domovom…a on mi to zobral. Mám veľkú túžbu cítiť sa v kostole v bezpečí, dokázať sa nebáť, ale moje telo, emócie reagujú úplne inak…

Chcem Vás poprosiť, aby ste chránili Cirkev, Kristovo Telo! To Telo je celé pokryté ranami, jazvami. Prosím, NEDOVOĽTE, aby tie rany boli ešte hlbšie a aby vznikli ďalšie, nové!

Ste mladí, silní muži. POVOLANÍ! Muži, povolaní Bohom, slúžiť Bohu a cez Neho ľuďom…Boh Vás povolal, aby ste boli Jeho nástrojom medzi ľuďmi. Máte OBROVSKÚ ZODPOVEDNOSŤ! Zodpovednosť, ktorá nie je ťarchou, ale DAROM! Prosím, narábajte s ňou podľa Ježišovho príkladu…POKOROU a LÁSKOU!

Nezametajme, prosím veci pod koberec, lebo potom to tam začne smrdieť, hniť a rozloží sa aj samotný koberec… Uvedomme si, že ak tieto skutky zakrývame, keď o nich mlčíme, zakrývame špinu a tým sa stávame SPOLUPÁCHATEĽOM! 

Ak chceme žiť podľa pravdy, nemôžeme si zakrývať oči! Žiť v pravde znamená žiť podľa Ježiša, vidieť veci Jeho očami. A On si nezakrýval oči pred hriechom, hriešnikom, ale konal PRAVDU s LÁSKOU… S láskavou pravdivosťou poukázal na hriech a hriešnika.

Prosím, buďte si toho vedomí, že ste dostali obrovský dar. Dar toho, že budete “alter Christus”, že tu vo svete budete stelesnením Krista. Ľudia, a hlavne deti vo Vás nevidia človeka, ale Krista, Ježiša, ktorému v každom prípade bezhranične dôverujú, veria. Je to niečo OBROVSKÉ a SILNÉ, ale zároveň aj veľmi KREHKÉ a ZRANITEĽNÉ.

Prosím, buď dobrým kňazom!

(Snímka: Flickr CC licencia)

PREČÍTAJTE SI AJ:

Katka vo svojom svedectve: Nie je to tvoja vina! Nie si v tom sám, sama!

Pozývame vás navštíviť novú webovú stránku WWW.ZNEUZIVANIE.SK, na ktorej nájdete 10-dielný edukatívny seriál k téme sexuálneho zneužívania detí.

Téma+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00