Milión detí sa modlí ruženec 2023: Kampaň pripomína svetu úlohu anjelov strážnych

Milión detí sa modlí ruženec 2023: Kampaň pripomína svetu úlohu anjelov strážnych

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi pozýva všetky farnosti, škôlky, školy a rodiny, aby sa 18. októbra zapojili do ďalšieho ročníka celosvetovej modlitebnej akcie „Milión detí sa modlí ruženec“.

„Ruženec si Boh veľmi cení a jeho modlitba je potrebnejšia ako kedykoľvek predtým,” hovorí kardinál Mauro Piacenza, predseda ACN. Vojny, násilie a extrémna chudoba v krajinách ako Ukrajina, Nigéria, Mjanmarsko a Pakistan, ako aj v regiónoch Blízkeho východu a Sahelu v Afrike sú centrom misie ACN. Nadácia chce preto zveriť Bohu na mocný príhovor jeho Matky všetky miesta a ľudí, ktorí nemôžu žiť v pokoji.

V tohtoročnej iniciatíve ACN vyzýva deti, aby sa špeciálne zamysleli nad biblickým úryvkom, v ktorom je svätý Jozef vo sne varovaný anjelom, aby okamžite odišiel do Egypta. Vďaka pomoci Božieho posla dokázal Jozef ochrániť život malého Ježiša. Podľa kardinála Piacenzu je potrebné, aby sme si obnovili koncept anjelov strážnych, na ktorých sa môžeme obrátiť a s ich pomocou dokázali odpovedať na rôzne životné situácie a výzvy našej doby.

V predchádzajúcich rokoch sa do iniciatívy zapojili státisíce detí z celého sveta. V roku 2022 pápež František po modlitbe Anjel Pána na Námestí svätého Petra vo Vatikáne povzbudil veriacich k účasti: „Ďakujem všetkým deťom, ktoré sa modlitby zúčastňujú! Pripojme sa k nim a zverme na príhovor Panny Márie umučený ľud Ukrajiny a ďalších ľudí, ktorí trpia kvôli vojne a akejkoľvek forme násilia a chudoby.”

„Modlitba je dôležitou súčasťou našej misie a je neuveriteľné, koľko detí sa každý rok zapája do tejto modlitby aj na Slovensku. Verím, že Panna Mária počuje tieto modlitby a aj vďaka nim prúdi napriek všetkému utrpeniu do sveta mnoho milosti,” hovorí Miroslav Dzurech ml., riaditeľ slovenskej kancelárie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Materiály k modlitbe sú dostupné na webovej stránke www.miliondeti.sk. K dispozícii je návod na modlitbu ruženca, úvahy pre deti o tajomstvách ruženca a modlitbu zasvätenia detí Matke Božej. Maľovanka, ktorá ilustruje príbeh anjela a svätého Jozefa, je tiež dostupná na stiahnutie.

Začiatky iniciatívy „Milión detí sa modlí ruženec“ siahajú do roku 2005, keď sa v hlavnom meste Venezuely Caracase skupina detí modlila ruženec. Dospelí, ktorí boli svedkami tejto scény, si spomenuli na slová otca Pia: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.”

Snímka: ACN

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00