Myšlienky muža: Väčšinu čitateľov tvoria nežnejšie polovičky

Myšlienky muža: Väčšinu čitateľov tvoria nežnejšie polovičky
Tomáš Sukovský (27) už rok prináša na Instagrame Myšlienky muža, ktoré sleduje takmer 2  700 čitateľov. Mladý muž, ktorý býva v dedinke pri Vranove nad Topľou a pracuje ako športový tréner a poradca hovorí o tom, ako tento projekt vznikol, koho oslovuje a čo robí muža mužom.

Kedy prišla prvá myšlienka prinášať na Instagrame „Myšlienky muža?“

Bolo to pred viac ako rokom – niekedy v polovici roka 2018. Túto myšlienku som však zrealizoval „až“ na začiatku roku 2019.

 

Kedy sa stáva chalan mužom?

Dobrá otázka. Niekedy sa mi zdá, že niektorí mladí chlapci sú už mužmi a zasa starší muži ostali chlapcami. Veľmi záleží na viacerých aspektoch, napríklad je dôležitá výchova rodičmi. Ak dieťa nevyrastá v dobrých rodinných podmienkach, teda nemá kompletnú rodinu či dostane zlú výchovu, je to hneď od začiatku problém. Toto negatívne formuje chlapa do ďalších rokov.

Často sa mi stáva, že mi píšu 15-roční chlapci, ktorým chýba pochopenie, sú bojazliví a nevidia svoju hodnotu. Keď sa ich spýtam, či pochádzajú z kompletnej rodiny, alebo či považujú svoju výchovu za dobrú, odpovedia: Nie. Hľadajú nejaký vzor, niekoho, kto im ukáže správny smer.

 

V čom je mužská sila?

Muža robí mužom jeho sila, ktorú má v srdci. Takisto bojovnosť, pokora, úcta, obetavosť, zodpovednosť, ale tiež láskavosť – lebo aj srdce muža je stvorené z lásky a pre lásku. Chlapci sú skôr hravejší, sebeckí, ovládajú ich emócie. Ak chlapec začne uvažovať tak, že sa chce v živote posúvať, nie hrať, že chce dávať, nie brať, že sa učí ovládať svoje emócie, je na ceste stať sa mužom.

 

Myšlienky muža: Väčšinu čitateľov tvoria nežnejšie polovičky

 

ZAUJÍMA MA, AKO VECI FUNGUJÚ

I keď máš len 27 rokov, čo nie je veľa, tvoje myšlienky sú dosť zrelé a hodnotné. Odkiaľ čerpáš?

Čerpám najmä zo života, zo skúsenosti iných ľudí – ktorých som na mojej ceste stretol, z vlastných skúseností, z kníh, Biblie, štatistík, rôznych vedeckých štúdií a prieskumov.

Vždy ma v živote zaujímalo, prečo sú niektoré veci také, aké sú. Spájal som si súvislosti. Ak dnes za mnou príde človek, ktorý tvrdí, že neexistuje život po živote alebo neexistuje láska – lebo ju sám nezažil a život pre neho nemá zmysel, ukážem mu desiatku vedeckých štúdií, kde mu to samotní vedci vyvrátia, k tomu mu pridám desiatku svedectiev ľudí, pridám svoj názor, celosvetové štatistiky a citáty z Biblie.

Ak toto všetko človeku neponúknete, nemôžete mu ukázať, že sa môže mýliť a nemôžete mu priniesť do jeho života nádej.

 

Akú spätnú väzbu dostávaš na svoje myšlienky?

Veľmi dobrú – popravde som to ani sám nečakal. Mnohí hľadajú pomoc, inšpiráciu či motiváciu. Niečo, čo im vyčarí úsmev na perách, pohladí dušu, dodá nádej a odvahu či ukáže nejaký smer alebo dodá viac viery. Mnohí mi píšu, že toto v myšlienkach nachádzajú – som za to vďačný a vďaka tomu šťastný.

 

Čítajú ťa aj nežnejšie polovičky?

Väčšina čitateľov sú práve nežnejšie polovičky. (úsmev) Podľa ich reakcií sa im moja tvorba veľmi páči. Snažím sa im ukázať, že existujú muži, ktorí si ich vážia a majú k nim úctu. Muži, ktorí ich milujú srdcom a nechcú ich využiť a odkopnúť.

Veľa žien mi píše, že neveria na lásku, lebo ich muži vždy sklamali. Mnohé ženy nevidia svoju hodnotu, ktorú každá jedna žena (a aj muž) majú. Oni ju však nevidia, lebo im ju nik neukázal alebo ich oklamal, že hodnotu nemajú. Keď niekedy vidím, ako sa ľudia správajú k iným, naozaj sa nemôžeme čudovať, že si ľudia o sebe myslia zlé veci.

 

Myšlienky muža: Väčšinu čitateľov tvoria nežnejšie polovičky

 

BUĎ ODVÁŽNY A POKORNÝ!

Ktorá téma je tvoja najobľúbenejšia a najviac u teba rezonuje?

Najlepšie sa mi píše o živote: vzťahy, láska, viera. Myslím si, že aj čitateľom sa najviac páčia texty o nádeji a láske. Možno je to tým, že vo svete sú to nedostatkové veci. Lenže ľudská duša bola pre lásku stvorená. Čiže, ak ľuďom v reálnom živote chýba, hľadajú ju všade tam, kde sa to dá. Veľa ľudí trápi mnoho starostí a problémov – potrebujú ukázať, že cesta existuje z akéhokoľvek problému.

 

Premýšľal si aj nad tým, žeby si sa posunul inde, mimo Instragramu?

Premýšľal som aj o iných platformách. Zatiaľ však ostávam „iba“ na Instagrame. Časom však zrejme presuniem moju tvorbu aj inde.

 

Ktorá mužská myšlienka rezonuje v tvojom srdci tieto dni?

Buď odvážny a pokorný!

Vzťahy+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00

Obchod+