Nebojte sa! Godzone Tour 2023 začína už o dva týždne

Nebojte sa! Godzone Tour 2023 začína už o dva týždne

Pätnásty ročník série evanjelizačných koncertov začne už o štrnásť dní. Godzone turné bude tento rok prebiehať 23. – 28. októbra v mestách Prešov, Žilina, Zlín, Brno, Bratislava a Banská Bystrica.

Godzone Tour je originálny hudobno-tanečný program plný modlitby, svedectiev, chvál, divadla a inovatívnej videoprodukcie. Tento rok sa opäť uskutoční na konci októbra v štyroch slovenských aj dvoch českých mestách: Prešov, Žilina, Zlín, Brno, Bratislava a Banská Bystrica. Program bude trvať od 18:00 do 21:00, pričom vstup bude ako vždy zdarma. Vstup do haly bude dostupný už od 17:00.

Sloganom 15. ročníka je „Nebojte sa”, slová, ktoré vyhlásil sv. Ján Pavol II. pri prevzatí pápežského úradu. Výzva byť odvážny rezonovala tiež počas Svetových dní mládeže v Lisabone, kde ju pápež František predniesol mladým vo viacerých kázňach.

Nebojte sa! Godzone Tour 2023 začína už o dva týždne

„K povzbudeniu „Nebojte sa!“ sa vraciam aj dnes, lebo mám pocit, že akosi všade vôkol nás narastá kultúra strachu, beznádeje, smrti a tiež sebectva či nezdravého individualizmu. Vidím okolo seba obrovské množstvo strachov, ktoré sa čoraz viac usídľujú v srdciach a mysliach ľudí a ticho našepkávajú, aby sme sa báli,” povedal k téme turné Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Program turné je známy svojou produkciou na vysokej úrovni. Choreografiu pripravia mená ako Karol Regeci, ktorý pôsobí v Slovenskom národnom divadle a na Novej scéne, či Pavol Danko, známy redaktor TV Lux. O dychovú sekciu sa postará František Džubakovský, bicie má zasa na starosti Samuel Kmotorka, bubeník na voľnej nohe so skúsenosťami zo Slovenskej filharmónie, Opery SND aj z BBC. Spievať na turné bude tradične Július Slovák, ku ktorému sa počas tohto ročníka pridajú Katarína Jura, Mária Podhradská a Marie Vosáhlová z Českej republiky.

S realizáciou Godzone tour každý rok okrem vynikajúcich slovenských a českých umelcov pomáha aj nemalý tím dobrovoľníkov. Približne 300-člennému tímu pomáhajú v každom meste aj lokálni dobrovoľníci, pričom turné je financované v drvivej miere z darov. Okrem služby v technickom zabezpečení, realizačných úlohách, pri stavbe pódia, doprave, dekorovaní pódia, príprave predajného stánku Godzone shopu a pod. dobrovoľníci tiež vyjdú do ulíc a škôl, kde budú hlásať radostnú zvesť Ježiša Krista skrz evanjelizáciu vo verejných priestoroch, ale aj dobročinnosťou pri zbieraní odpadkov či stretávaní sa s ľuďmi v sociálnych zariadeniach.

Nebojte sa! Godzone Tour 2023 začína už o dva týždne

Podujatie zastrešuje Rada pre mládež pri Konferencii biskupov Slovenska. Garantmi projektu sú katolícki kňazi ThLic. Ondrej Chrvala a ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD. a Mgr. Dominik Markoš.

Ďalšie informácie sú postupne zverejňované na stránke tour.godzone.sk

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00