Nový projekt Odrobiny – jedným Slovom: Dotyk Božej lásky pre každého

Nový projekt Odrobiny – jedným Slovom: Dotyk Božej lásky pre každého
V dnešnej zrýchlenej dobe je dôležité poukázať na podstatu Božieho slova, ktoré svetu ponúka Kristus. Ohlasovať to, čo ľuďom zanechal, formou, ktorá im je blízka. Jednou z nich sú aj krátke videá, cez ktoré prinášajú Odrobiny – jedným Slovom Ježišovo učenie.

V predvečer nedele Najsvätejšej Trojice, 4. júna 2023 vyjde prvý diel projektu Odrobiny – jedným Slovom. Ide o projekt neziskovej organizácie Cor Sancti Martini, n.o., ktorú zriadilo Spišské biskupstvo. Cieľom tohto projektu je podávať veriacim, ale aj tým, ktorí vo viere tápajú, Božie slovo prostredníctvom krátkych zamyslení nad nedeľným evanjeliom. Štartom do celého projektu bude odvysielanie promo videa na Turíčnú nedeľu, ktorého súčasťou budú miesta, v ktorých sa jednotlivé diely natáčali, ako Bratislava, Spišská Kapitula či Nitra.

Povzbudivé slová s krátkymi zamysleniami a výzvou na konci prinášajú kňazi a biskupi Slovenska, ako napríklad trnavský dekan Jozef Gallovič; apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli; Mons. Ján Kuboš, spišský diecézny administrátor; Mons. Cyril Vasiľ, košický eparchiálny biskup či provinciál redemptoristov P. Jozef Mihok.

Cieľom výzvy, ktorá vyplýva z Božieho slova danej nedele, a ku ktorej pozývajú kňazi na konci videa, je povzbudiť veriacich učiť sa žiť každý deň podľa Ježišových slov a svojimi skutkami sa mu pripodobňovať. Aspoň malými krokmi meniť svet k lepšiemu a ukazovať mu Ježišovu tvár.

Tvorcovia projektu veria, že Božie slovo sa každého, kto sa k nemu cez projekt Odrobiny – jedným Slovom priblíži, dotkne na miestach, kde to najviac potrebuje – a práve tam bude cítiť Božiu lásku, ktorá je pre každého bez rozdielu.

Tento projekt nájdete na webovej stránke www.odrobiny.sk, na ktorej sa môžete prihlásiť k odberu.

 

Autor: Agnesa Kaľavská

Tlačová správa+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00