Obnova srdca

Obnova srdca

Jedno z kľúčových období roka sa nezadržateľne blíži. Čas pôstu. Prečo je to kľúčový čas? Pretože nám ponúka priestor sa zastaviť, stíšiť a pozrieť do zrkadla svojej duše. Celý náš život má byť kráčaním a napredovaním, pripodobňovaním sa Ježišovi vo všetkom. Vo víre všedných dní a povinností však máme málokedy možnosť nazrieť do hĺbky a prehodnotiť, v akom stave sa nachádza naše vnútro.

No niekedy nemáme ani len predstavu, akým spôsobom to urobiť. Vtedy je ideálne požiadať o pomoc, či vziať si na túto cestu nejakého sprievodcu. Aby sme pomohli aj tým najviac váhajúcim vstúpiť do hĺbky, vo vydavateľstve Christian project support (Ver.sk) sme vydali knihu

Obnova srdca od Sr. Miriam James Heidland, SOLT.

Táto výnimočná žena, ktorá sa venuje téme uzdravenia a obrátenia, sa chce stať takouto sprievodkyňou aj pre teba.

Obnova srdca

V čom je teda táto kniha špeciálna? Okrem pôstnych duchovných zamyslení s modlitbami vytvára priestor aj na zapísanie si konkrétnych myšlienok a pomocou otázok, ktoré dopĺňajú a prehlbujú text zamyslenia, ťa môže voviesť do hlbín tvojho srdca, kde nájdeš to, čo ti chce povedať sám Ježiš prostredníctvom Ducha Svätého. Ak sa rozhodneš podstúpiť túto cestu a budeš skutočne nasledovať Pána uprostred púšte, navždy ťa to zmení. Tvoje srdce bude vnímavejšie, láskavejšie a vášnivejšie. Ježiš prenikne celú tvoju bytosť.

Kniha obsahuje zamyslenia na každý deň pôstneho obdobia, niekedy prepojené aj s myšlienkami a modlitbami z omšového misála. Je dotvorená krásnymi, plnofarebnými tematickými ilustráciami k téme pôstu. Štruktúra knihy sa delí do 4. častí: prvá sa venuje modlitbe, druhá sa zameriava na pôst, tretia na almužnu ako prostriedok, ktorý uzdravuje naše vzťahy s druhými. A posledná časť je venovaná Svätému týždňu.

Veríme, že aj vďaka tejto knihe bude tvoj pôstny čas časom obnovy nielen srdca, mysle, tela, ale aj vzťahu s Bohom. Vyprosujeme ti citlivé srdce, načúvajúce uši a veľa odvahy, aby si v tomto čase dokázal všetko to, čo ťa od Boha odvádza, odstrániť zo svojho života a zažiť novú radosť z hlbšieho a osobnejšieho poznania nášho Boha.

 

Tlačová správa+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00