Príbeh z krabičky: O kvetinke, ktorá sa naučila chodiť

Príbeh z krabičky: O kvetinke, ktorá sa naučila chodiť
Šesťročné dievčatko Flower sa naučilo chodiť len tento rok. Ďakuje za to darcom zo Slovenskej katolíckej charity, ktorí prispeli do zbierky Pôstna krabička. Ako sa jej podarilo urobiť prvé kroky? Prečítajte si o tom spolu s deťmi v krátkom príbehu.

Ahojte kamaráti,

rada sa vám predstavím. Volám sa Flower a mám šesť rokov. Bývam v rwandskej dedinke Cyarukara. Je to v Afrike. V našom jazyku kyniarwanda to znamená „čierne miesto.“ No, nebojte sa, je to tu pekné. Žije tu veľa detí, máme tu kostol a ľudia sa poväčšine živia pestovaním kukurice, ryže, banánov či chovom dobytka. Teraz bývam s babkou v prenajatom domčeku uprostred dediny. Náš domček sa totiž nedávno zrútil, ale nevadí, zvládneme to.

 

Príbeh z krabičky: O kvetinke, ktorá sa naučila chodiť
Popis foto: Flower s babičkou Colette pred domčekom, v ktorom bývajú.

 

Svoju mamičku nepoznám a ocko ma nechal babke, aby sa o mňa starala. Nehnevám sa na nich. Mala som vtedy len tri roky a nevedela som chodiť. Mám totiž detskú mozgovú obrnu. Odkedy som u babky, pamätám si, že sa denne modlila ruženec, aby sa našlo riešenie. A ono prišlo! Všimli si ma pátri a pracovníci Diecéznej charity Cyangugu. Vedeli, že v našej farnosti býva viac detí so zdravotným znevýhodnením a spojili sa so Slovenskou katolíckou charitou.

 

Príbeh z krabičky: O kvetinke, ktorá sa naučila chodiť
Popis foto: Malá Flower na rukách pátra Theogéna z miestnej charity.

 

Vďaka darom z Pôstnej krabičky som sa dostala do rehabilitačného centra sestier františkánok v Cyangugu. Stálo to len 50€. Tam som veľa cvičila, naťahovala sa, sedela na fitlopte a hrala sa s babkou a fyzioterapeutom Emanuelom. Po troch mesiacoch cvičenia som sa po prvýkrát postavila na vlastné nohy. Mali ste vidieť babičku, ako sa tešila. Už ma nemusí všade nosiť a ja sa môžem hrať s kamarátmi. Náš pán farár povedal, že do centra potrebuje ísť len z našej farnosti vyše 150 detí. Verím, že sa to podarí.

 

Ak by ste chceli aj vy Pôstnu krabičku, ktorá pomáha, môžete si ju zdarma objednať na www.postnakrabicka.sk.

Svet+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00