Si viac, ako si myslíš, že si

Si viac, ako si myslíš, že si
Si viac, ako si myslíš, že si. Písal mi veľkými písmenami do správy na Facebooku. Vždy sa ma takto snažil povzbudiť a nahovoriť mi, že mám v živote na viac. A ja som mu tak veľmi chcela veriť! Ale nefungovalo to. Po trasľavom krôčiku vpred nasledovali tri vzad a rezumé bolo zúfalé: nedám to. Som v bludnom kruhu a neviem z neho vyjsť von.

Prešlo asi 5 rokov a garde sa otočilo. On, etalón dokonalosti, pán bankár s IQ 160 bol na dne. Liezla mu na nervy jeho žena a to tak kvalitne, že mal obrovský problém vôbec prísť domov. Riešil to štandardne – ako každý druhý chlap. Zapadol v prvej krčme a spil sa do nemoty. Volal mi, aby som poňho prišla, utešila ho. Skúsila som rovnakú medicínu, akú pred rokmi podal on mne: „Si viac ako si myslíš, že si.“ Vyprskol do smiechu. Potom do plaču. A potom vypol mobil.

Svet má veľmi čudnú filozofiu. Nahovára nám, že až zbohatneme, až vyzdravieme, až sa tá naša manželka konečne polepší, skrátka až až až, tak potom budeme šťastní. Z dôvodu tejto patológie, ktorou trpíme úplne všetci, môžeme na ulici stretnúť len dve skupiny ľudí. Prví sú tí, ktorí v to veria a sú na ceste. Šetria na dovolenku, nové auto a za desať rôčkov sa vidia byť tam, kde sú všetci tí úspešní. Tí, čo sú tak povediac za vodou, rozhadzujú peniaze, užívajú si život. Potom je tu druhá skupina ľudí. A to sú tí, ktorí tiež verili, ale už prišli na to, že to nefunguje. Nejakým nedopatrením zbohatli veľmi mladí, dostali dedičstvo alebo veľa talentu a rýchlo získali slávu. Po zúfalých rokoch, kedy sa kŕčovito chceli držať svojho prchavého šťastia, zistili, že sa to nedá a že sú prázdni. A že pravda bude zjavne niekde inde. A tak sa pýtam. Kde je?

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00