Tak ako je to s tými novoročnými predsavzatiami?

Tak ako je to s tými novoročnými predsavzatiami?
Už niekoľko rokov som si nedala žiadne novoročné predsavzatia. Nedodržím ich, nechce sa mi. Nemám žiadnu motiváciu a nevidím povestné svetielko na konci tunela. Schudnúť sa mi nechce, veď na čo, keď možno budem opäť tehotná. Viac chodiť von – akokeby som dosť nekočíkovala. Viac sa modliť – Pane Bože, veď ty vieš, koľkokrát denne ťa volám na pomoc. Vzdala som to.

Ale, priznávam, minulý rok som si myslela, že to dám, a vymyslela som jedno fakt dobré predsavzatie.

Podarilo sa mi zohnať niekoľko kusov istého typu „denníčka“. Takého, kde si veci plánujete a hodnotíte, a ja ako druhý najlepší plánovač v rodine (prvý je môj otec, ha, po kom pak to dítě je už asi viete) som sa tešila, ako si všetko pekne naplánujem a vyhodnotím. A keďže samej sa mi nechce, zlanárila som aj dve kamošky a manžela. Každý z partie dostal exemplár plánovača a že si to budeme pripomínať a vyhodnocovať, ako sa nám to darí.

Ehm, nedarilo. Presne 75% z nás si nezapísalo asi ani čiarku. Jediný úspech môjho minuloročného novoročného predsavzatia bol môj manžel, ktorý si pár týždňov normálne poctivo spisoval a značil veci a chytilo ho to natoľko, že to dokonca používal aj v práci.

Tento rok som si povedala, že mojím novoročným takmer-predsavzatím bude, že sa stanem pánom – pardon, paňou – televízneho ovládača. A svojho účtu v istej nemenovanej aplikácii určenej na streamovanie hudby. Aby ste to pochopili, odoberiem toto privilégium svojmu synovi. Skrátka, ja som tu rodič a budem počúvať, čo chcem, pozerať, čo chcem, bez toho, aby si mi kradol ovládač či mobil!

Moje predsavzatie zlyhalo hneď v prvý večer, keď som sa márne pokúšala dopozerať finále obľúbeného seriálu. To je ďalšie moje predsavzatie – dodržať čas na psychohygienu, v mojom prípade na seriál. Keď však synátor tretíkrát vyliezol zo spálne a pretočil mi (zase raz) seriál, stratila som nervy a išla som ho uspať. Okej, malé víťazstvo pre neho, ale dnes som nepočúvala žiadne detské pesničky! Žiadne „šlapy šlapy hopi ťapi“ ani „dupe dupe dupe dupe dupe dupe a robí hluk“. Takže je to päťdesiatpercentné víťazstvo.

Asi si skúsim toto novoročné predsavzatie predsalen poupraviť. Budem pozerať a počúvať len toľko detských videí a pesničiek, aby som ostala pri zmysloch. A naďalej sa budem úpenlivo snažiť využívať odrobinky voľného času na psychohygienu, nie na upratovanie. Takže, hor sa na seriály, knihy a písanie fejtónu!

Webmagazín+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00