Výnimočné knihy pre výnimočné deti na výnimočné sviatky Vianoc

Výnimočné knihy pre výnimočné deti na výnimočné sviatky Vianoc

My, rodičia, často hľadáme pre naše deti hodnotnú literatúru, ktorá by ich nielen zaujala, ale mala aj dobrý dopad na formovanie obrazu Boha v ich srdci. Aj nám, vo vydavateľstve Christian project support (VER.sk), veľmi záleží na formovaní budúcej generácie, a preto sa sústredíme na vydávanie kníh, ktoré prepájajú pútavý príbeh s Božím slovom. Ak teda hľadáš niečo také, čítaj ďalej.

Výnimoční! 28 katolíckych vedcov, matematikov a supermúdrych ľudí od autora David Michael Warren. Ak si myslíš, že veda a viera nejdú dokopy, táto kniha je to pravé. Katolíci už celé stáročia prichádzajú s prelomovými objavmi v oblasti vedy a matematiky. Pozývame ťa na dobrodružnú cestu dejinami, na ktorej stretneš priekopníkov rôznych vied – od anatómie až po astrofyziku, mnohých už blahoslavených a svätých. Budeš kráčať po stopách supermúdrych ľudí, ktorí zmenili svet, a presvedčíš sa, akým múdrym sa môžeš stať aj ty, keď spojíš vedu s vierou.   
Na 130 stranách sa dozvieš množstvo zaujímavých informácií zo života a vedy. V knihe sú výnimočné, celostranové ilustrácie od Jacelyn Warrenovej, manželky autora. Kniha je vhodná pre našich -násťročných.

Ako ďalšiu veľmi výnimočnú knihu by som rada spomenula jednu z našich noviniek, z ktorej som aj ja sama nadšená. Možno registruješ sériu kníh Odvážne dievčatá: Výnimočné priateľstvá a Odvážne dievčatá: Krása tvojej jedinečnosti od Jennifer Gerelds. Tieto knihy ponúkajú 8 až 13-ročným dievčatám vzor kamarátok, ktoré sú síce každá iná (jedinečná), ale spolu kráčajú po ceste za Ježišom. A práve teraz je v predpredaji ďalšia z tejto série kníh, ktorá však už dokonale prehlbuje a pozýva k čítaniu Svätého písma. Nesie názov Odvážne dievčatá: Biblické príbehy. V tejto knihe nájdeš príbehy biblických žien Starého aj Nového zákona (známe aj menej známe) doplnené krásnymi plnofarebnými ilustráciami. Autorka ich výborne prepája s rôznymi životnými situáciami, predstavuje radosti, problémy a riešenia dnešných moderných dievčat. Každý z príbehov je obohatený trefným citátom z Písma. Kniha je veľmi pútavá a sme si istí, že dievčatám pomôže správne sa rozhodovať v určitých situáciách, s ktorými bežne zápasia a hľadieť na nich vo svetle Božích právd a vedenia.

Nádherný pohľad na hodnotu dieťaťa v Božích očiach ponúkajú 32-stranové plnofarebné knihy Vieš, aké si vzácne, dievčatko?  (3-9 rokov) Vieš, aký si vzácny, chlapček? od autorky Rachael Denhollander. Na túto otázku by chcel poznať odpoveď hádam každý. V tých zriedkavých okamihoch, keď náš synček alebo dcérka zmĺkne, radi ich vezmeme do náručia, aby vedeli, ako ich milujeme. Nie preto, že všetko, čo robia, je dokonalé, ale preto, že sú neoceniteľní. Sú úžasnými stvoreniami, ktoré stvoril dokonalý Boh Stvoriteľ. Sme presvedčení, že keď budete čítať túto knihu so svojím dieťaťom, jeho srdce sa naplní touto pozoruhodnou pravdou. Bude vedieť, že je cennejšie ako hviezdy a v hĺbke duše pocíti, že jeho hodnota nespočíva v tom, čo dosiahne, alebo čo o ňom niekto povie. Pochopí, že má nesmiernu cenu, lebo je stvorený na Boží obraz.

Výnimočné knihy pre výnimočné deti na výnimočné sviatky Vianoc

Pre 4- až 8-ročné deti prinášame krásne plnofarebné knihy s nádhernými ilustráciami od známej autorky Sheri Rose Shepherd s názvom Modlitba Hrdinu aModlitba Princeznej. Pomôžu deťom pochopiť ich identitu v Bohu a prehĺbiť svoj vzťah s Ním. Každá kniha zábavnou formou sprostredkúva jeden biblický princíp a končí “Listom od môjho Kráľa” (Božie posolstvo dieťaťu) a “Pokladom pravdy” (dôležitým biblickým veršom). V knihe sa nachádza aj zrkadlo Božieho hrdinu (Božej princeznej) a zopár strán, kde si môžu deti vytvoriť vlastné ilustrácie.

Výnimočné knihy pre výnimočné deti na výnimočné sviatky Vianoc

Ďalšia z plnofarebných kníh, určená pre 5 až 11-ročné dievčatá, má názov Večerné modlitby pre odvážne dievčatká od autorky JoAnne Simmons. Môže byť skvelým sprievodcom v prvých modlitbách a poznávaní Božích právd. Jej zámerom je v každom dievčatku budovať vedomie jedinečnosti, toho, že je milované, a tiež rozvíjať vďačnosť voči Bohu za všetko, čo má. Pri každom zamyslení sú uvedené aj dôležité biblické citáty, čím vovádzame dieťa do prirodzeného spoznávania a chápania Božieho slova v konkrétnych situáciách života.

Na rovnakej báze spočíva aj kniha 101 povzbudení pre Božie princezné od Larsen Carolyn(6-12 rokov). Prečo darovať malej princeznej práve túto knihu?

1. Inšpiruje a povzbudzuje: Táto kniha je plná myšlienok, ktoré pomôžu dievčatám začať alebo ukončiť deň s úsmevom a srdcom plným radosti.
2. Posilňuje vieru: Učí dievčatá dôležitosti viery a pomáha im rozvíjať hlbší duchovný život.
3. Široká škála tém: Ponúka rad tém, ktoré dievčatám pomôžu pochopiť rôzne aspekty viery a života. 
4. Ľahko čitateľná: jasné posolstvá. V každom čase! (z knihy: Zamýšľaš sa nad tým, či ťa Boh naozaj miluje? Miluje ťa aj vtedy, keď si k svojim kamarátkam neprívetivá?)

Poslednú knihu, ktorú dnes predstavíme, je Príbehy svätých od autorky Carey Wallace. Sedemdesiat najznámejších, najobľúbenejších svätcov našich mladých prevedie dejinami Cirkvi od raných čias po súčasnosť. Každý svätec je zobrazený v dramatickej a veľmi zaujímavej plnofarebnej ilustrácii. Súčasťou jednotlivých príbehov je deň v roku, kedy si pripomíname uvedeného svätca, jeho miesto pôsobenia, symboly svätca a tiež koho alebo čoho je patrónom. Príbehy spolu vytvárajú bohatú inšpiratívnu históriu viery a odvahy, ktorá určite osloví každého, kto sa snaží nasledovať Ježiša Krista.

Výnimočné knihy pre výnimočné deti na výnimočné sviatky Vianoc

V budúcom článku sa môžeš tešiť na skvelé knihy pre naše nežnejšie pokolenie. A ver, že ich nie je málo 😊.

/Inzercia/

Tlačová správa+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00