TOP

Kečup

Dívala som sa striedavo na stekajúci kečup a na previnilé oči môjho dospelého syna. A musela som sa okamžite rozhodnúť.

Kečup totiž tiekol po vanilkovo-smotanových dvierkach mojej kuchynskej linky. Vysnívanej a do bodky zrealizovanej tak, ako som túžila.

Bola som na ňu hrdá. Je veľká, v štýle vintage so starými mosadznými úchytkami, no pritom má všetky grify a vymoženosti modernej kuchyne. Spolupráca medzi mnou a naším kamarátom Andrejom, ktorý nám linku robil, priniesla svoje ovocie.

Nielen v jej funkčnosti a kráse. Kuchynskú linku mi závidia všetky návštevy a híkajú. Dokonca aj naša veľmi kritická staršia dcéra uznala, že si tu raz urobí súkromnú kávovú párty.

Proste, pošteklilo mi to ego, a šteklilo dlho.

 

 

Preto bola kuchynská linka vždy v top stave a obiehala som ju rýchlejšie ako asteroidy planéty. Vyžívala som sa v pohľade na jej krásu.

Schválne píšem minulý čas.

Niežeby som sa z nej už netešila.

Za všetko, aj za zmenu postoja k nej, môže práve ten kečup, ktorý tiekol po dvierkach vtedy čerstvo vyleštenej linky vinou nášho najstaršieho.

Tie oči, v ktorých bolo vedomie nechceného zlyhania, vedomie mojej prepiatej starostlivosti o kuchynskú linku, vedomie, že som práve odložila handru, spokojná s jej stavom. A obrovská ľútosť, ruky zmeravené s otvorenou fľašou od kečupu,

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre