Zastav sa, milovaná…(inšpirácia pre ženy)

Zastav sa, milovaná…(inšpirácia pre ženy)

Žena je ako hlboká studňa. Plná myšlienok, emócií, horlivosti, oddanosti a lásky. Lenže aj studňa môže vyschnúť alebo obsahovať zlú vodu, ak sa o ňu nestaráme. My, ženy, sme pozvané dbať o studňu svojho srdca a pravidelne ju zbavovať nečistôt.

No v tomto svete sme často tak zahltené povinnosťami, požiadavkami a očakávaniami, že samé seba kladieme na posledné miesto na zozname priorít. Už dlhý čas aj mňa samú Pán volá vstúpiť do hĺbky toho, kým som. Nie vždy je to však jednoduché. Preto ti s tým túžime pomôcť. V našom vydavateľstve Christian project support (ver.sk) hľadáme hlboké a plnohodnotné knihy, ktoré potom posúvame k tebe, aby Boh skrze nich mohol napĺňať tvoju studňu živou vodou.

Jednou zo skvelých noviniek, ktorá len pred pár týždňami uzrela svetlo sveta je kniha Žena s divokým srdcom od autorky Holley Gerth.

Ja sama som z nej bola veľmi povzbudená. Je plná osobných skúseností autorky z jej života, s ktorými sa delí, aby nám odkryla podstatu ženského srdca a zároveň ako priateľka poukazuje na to, že každá z nás je milovaná – aj keď sme nedokonalé. V našich rozhodnutiach, skutkoch, vzťahoch. Poď sa spolu so mnou začítať do tejto knihy a nechaj sa obklopiť prijatím, láskou a pokojom, ktorého prameňom je sám Boh. Holley zároveň ponúka aj knihu Silná, odvážna a milovaná (aj ako e-kniha), ktorá obsahuje aj priestor uviesť pravdy, ktoré obsahujú jej zamyslenia, do praxe a svoje myšlienky zachytiť priamo v knihe.

Zastav sa, milovaná…(inšpirácia pre ženy)

Určite si počula, že v napredovaní v duchovnom živote je veľmi kľúčová vytrvalosť. Čoskoro príde čas nového roka, kedy na jeho prahu budeme hľadať nové cesty, ktorými sa chceme uberať. Ďalšia z noviniek je kniha Prebuď moje srdce. Je to zbierka 52 zamyslení na každý týždeň nového roka, ktoré ti chcú pomôcť nachádzať slobodu uprostred chaosu každodenných povinností a objaviť jedinečnú radosť, aká môže rozkvitnúť len v srdci, ktoré pozná krásu Božej tichej a láskavej prítomnosti. Ak máš pocit, že ti dochádzajú sily a že sa len neprítomne ponevieraš a nedokážeš vnímať Božiu prítomnosť vo svojom živote a vo svete, táto kniha je napísaná pre teba. Autorka Emily Wilson Hussem ti rozumie, pretože si tiež prešla niečím podobným. Pozýva ťa na celoročnú prelomovú cestu, ktorá ti pomôže vnímať Boha, vzdávať mu vďaky a v jeho mene slúžiť ostatným.

Ak radšej čítaš beletriu – románové príbehy, často vsadené do biblického kontextu, tu je niečo pre teba. Jill Eileen Smith je autorka, ktorá to veľmi pekne prepája a zároveň odkrýva nové rozmery pochopenia Božieho slova. A aj v tejto kategórii máme novinku Dcéra Edenu .

Zastav sa, milovaná…(inšpirácia pre ženy)

Je to príbeh pramatky Evy, ktorá po strate všetkého a odchode z Raja musí čeliť novým, neznámym okolnostiam a budúcnosti. Nie je to aj v našom živote tak? Možno práve  pri tomto čítaní nájdeš inšpiráciu, ako sa vysporiadať s ťažkosťami vlastného života. Ak ťa tvorba tejto autorky zaujme, ďalšou novinkou z jej pera je kniha o Jozefovi – Princ a márnotratník. Prenesie ťa do čias starovekého Egypta a zároveň biblického príbehu, kedy sa veľká zrada premení na ešte väčšie požehnanie. Lebo Bohu nič nie je nemožné! Túto pravdu môžeme nachádzať v čítaní osudov mužov a žien Biblie. Verím, že ti pomôže vidieť Božie pôsobenie a moc aj v tvojom živote.

A ak máš pocit, že nestíhaš vtesnať do svojho rozvrhu knihy na dlhé čítanie, skús tieto:

Milovanej Princeznej na každý deň (Sheri Rose Shepherd) – kratučké zamyslenie prepojené s Božím slovom a konkrétnym rozhodnutím, ktoré súvisí s danou témou (ja osobne z tejto knihy neuveriteľne čerpám)

Minútové modlitby pre ženy (Hope Lyda)

Minútové modlitby pre mamy

Minútové modlitby na upokojenie mysle, v ktorých autorka tému, za ktorú sa chceme modliť, dopĺňa citátom zo Svätého Písma a krátkou (minútovou) modlitbou. Možno sa to zdá ako drobnosť, ale v každodennosti je takýto sprievodca veľkým darom, keď často ani my samé nevieme, za čo a ako sa modliť. Duch Svätý hovorí mnohými spôsobmi. Dovoľ Mu, aby ťa naplnil práve tam, kde si a v tej oblasti života, v ktorej to najviac potrebuješ. Vyprosujem ti milostivý čas Vianoc, kedy verím, že všetko stíchne a ty si nájdeš čas vyložiť nohy a vychutnať si dobrú kávu so skvelou knihou v ruke. Lebo často nie je podstatné to, čo najviac zamestnáva našu pozornosť, hlavu aj srdce, ale práve to, čo sa diabol snaží najviac umlčať – v nás aj okolo nás. 

Tlačová správa+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00