Božia láska nemá konca-kraja

Božia láska nemá konca-kraja

Kým ešte hovoril zástupom, vonku stála jeho matka a bratia a chceli sa s ním rozprávať. Ktosi mu povedal: "Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú sa s tebou rozprávať." On však odvetil tomu, čo mu to vravel: "Kto je moja matka a kto sú moji bratia?" Vystrel ruku nad svojich učeníkov a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia. Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach je môj brat i sestra i matka."

Mt 12, 46 – 50

Tí okolo Ježiša neboli svätci. Chceli ho počúvať, lebo chceli žiť to, čo učí. I keď im to (asi) nie vždy vyšlo… A aj dnes Boh pred celým svetom vystiera ruku nad nás, svojich učeníkov, a hovorí: „Hľa, moji bratia.“ Božia láska nikdy neklame, nikdy nezabudne, nikdy nerobí kompromisy, nikdy nás nesklame. Je dôsledná, neochvejná, bezpodmienečná, nepoľavuje a je nezastaviteľná. Jeho láska nemá konca-kraja. Nič na svete ho nemôže prinútiť opustiť nás, ignorovať alebo nám odoprieť svoju milosrdnú lásku a starostlivosť. Preto nás stvoril, aby sme boli s ním zjednotení a mali účasť na jeho láske (1 Jn 3, 1).

TIP NA DNES:

Boh ma miluje, nech sa deje čokoľvek. Nech ma to nezväzuje strachom zo zlyhania či chýb. Nech to vo mne prebúdza odhodlanie „urobiť všetko, čo povie“. Preto dnes budem hľadať viac jeho kráľovstvo.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00