Ježiš je život v plnosti

Ježiš je život v plnosti

Nech sa vám srdce nevzrušuje! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo bol by som vám povedal, že vám idem pripraviť miesto?! Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja. A cestu, kam idem, poznáte." Tomáš mu povedal: "Pane, nevieme, kam ideš. Akože môžeme poznať cestu?!" Ježiš mu odpovedal: "Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa."

Jn 14, 1 – 6

V duchu sa prenesiem do tej atmosféry, keď Ježiš hovorí svoju rozlúčkovú reč. Chce ešte zdôrazniť to najdôležitejšie… Som s ním na konci pracovného týždňa. Aký bol? Ako sa cítim? Ježiš sa teraz zahľadel na mňa pohľadom plným lásky, pohľadom, ktorým preniká až do hlbín môjho srdca. Vidí všetko, čo sa tam deje, vie, ako mi práve teraz je, a hovorí mi: „Nech sa ti srdce neľaká, nech sa neznepokojuje… Veríš v Boha, ver aj vo mňa, opri sa o mňa. Ja som cesta, ja som pravda, ja som život v plnosti.“

TIP NA DNES:

Porozprávam Ježišovi o tom, aký bol môj uplynulý týždeň, ako mi je… Opriem sa oňho a v tichu precítim, že je v tom všetkom so mnou – on, ktorý je.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00