Lekári liečia, Pán Boh uzdravuje

Lekári liečia, Pán Boh uzdravuje

Keď Ježiš rozprával, pristúpil k nemu istý popredný muž, poklonil sa mu a povedal: „Pred chvíľkou mi zomrela dcéra; ale poď, vlož na ňu ruku a ožije.“ Ježiš vstal a šiel za ním i so svojimi učeníkmi.

Vtedy k nemu odzadu pristúpila istá žena, ktorá dvanásť rokov trpela na krvotok, a dotkla sa obruby jeho odevu. Povedala si totiž v duchu: „Ak sa dotknem čo len jeho odevu, ozdraviem.“

Ježiš sa obrátil a keď ju zazrel, povedal: „Dúfaj, dcéra, tvoja viera ťa uzdravila.“ A žena bola od tej hodiny zdravá.

Keď potom Ježiš prišiel do domu popredného muža a videl pískajúcich na píšťalách a rozrušený dav, povedal: „Odíďte! Dievča neumrelo, ale spí.“ Oni ho vysmiali. Ale keď dav rozohnali, vošiel dnu, chytil dievča za ruku a ono vstalo. A chýr o tom sa rozniesol po celej krajine.

Mt 9, 18-26

Aj neveriaci poznajú citát: „Lekári liečia, Pán Boh uzdravuje.“ Dotknúť sa Ježišovho rúcha je ako podaný liek. Nelieči len samotná chémia, ale aj viera v ten liek i v toho, kto ten liek podá, predpíše, nariadi užívať. Keď Duch Svätý umožnil vynájsť lieky pre potreby ľudí, chcel, aby sme mali aj hmatateľnú podporu viery v uzdravenie. Veď aj zázrak je materiálny jav na podporu viery. Vzdialenosť od Boha účinnosť liekov znižuje. Kto sa sťažuje na neúčinnú liečbu, mal by si spytovať svedomie, či verí dostatočne a či je dosť blízko. Vyliečenie nezávisí od liekov, ale od pevnej viery.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

TIP NA DNES:

Poprosím o duchovnú silu na udržanie neochvejnej viery, ktorá vylieči aj telesné neduhy.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00