Namiesto frflania si dnes vyberme dôveru

Namiesto frflania si dnes vyberme dôveru

Židia znova zdvihli kamene a chceli ho kameňovať. Ježiš im povedal: "Ukázal som vám veľa dobrých skutkov od Otca. Pre ktorý z nich ma kameňujete?!" Židia mu odpovedali: "Nekameňujeme ťa za dobrý skutok, ale za rúhanie, preto, že hoci si človek, robíš sa Bohom." Ježiš im vravel: "A nie je napísané vo vašom zákone: "Ja som povedal: Ste bohmi"? Nuž ak nazval bohmi tých, ktorým bolo dané Božie slovo - a Písmo nemožno zrušiť! - prečo vy hovoríte tomu, ktorého Otec posvätil a poslal na svet: "Rúhaš sa" za to že som povedal: Som Boží Syn?! Ak nekonám skutky môjho Otca, neverte mi. Ale ak ich konám, keď už nechcete veriť mne, verte tým skutkom, aby ste poznali a vedeli, že vo mne je Otec a ja v Otcovi!" Preto ho zasa chceli chytiť, ale on sa im vymkol z rúk. Znova odišiel za Jordán, na miesto, kde Ján predtým krstil, a tam zostal. Mnohí prichádzali za ním a hovorili si: "Ján síce neurobil nijaké znamenie, ale všetko, čo Ján povedal o tomto, je pravda." A mnohí tam uverili v neho.

Jn 10, 31 – 42

Židia chceli Ježiša kameňovať, a to nielen raz. Ježiš totiž hovoril niečo, čo ich vyrušovalo, čo im nedávalo zmysel, respektíve čo ich usviedčalo, že nerobia niečo dobre a potrebujú to zmeniť. Potrebujú sa zmeniť. Nebolo im to príjemné, a tak sa toho chceli zbaviť. Všetci máme k tomuto postoju blízko – zbaviť sa toho, čo nám prekáža. Hľadáme cestičky, ako sa vyhnúť utrpeniu a nepríjemnostiam. Zachádza to však často až k nezvratným rozhodnutiam – závislosti, rozvody, potraty, eutanázie, vojny, vraždy… A pritom stačí tak málo – uveriť Ježišovi, počúvať a nasledovať ho. Veď on predsa premohol svet.

TIP NA DNES:

Je niečo, čo mi dnes prekáža? Namiesto frflania, súdov či hnevu si dnes vyberiem pokoj a dôveru, že Ježiš je pri mne, chápe, vidí a presne vie, čo, kedy a ako treba urobiť.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00