Nepohŕdajme malými začiatkami

Nepohŕdajme malými začiatkami

Potom povedal: "Čomu sa podobá Božie kráľovstvo, k čomu ho prirovnám? Podobá sa horčičnému zrnku, ktoré človek vzal a zasial vo svojej záhrade. Keď vyrástlo, bol z neho strom a nebeské vtáky hniezdili na jeho konároch." A zasa povedal: "K čomu prirovnám Božie kráľovstvo? Podobá sa kvasu, ktorý žena vezme a vmiesi do troch mier múky, až sa všetko prekvasí."

Lk 13, 18 – 21

Malý začiatok – veľký záver. Aj takto by sa dalo v skratke preložiť dnešné evanjelium. Pán Ježiš prirovnáva Božie kráľovstvo k malému zrnku či kvasu (na iných miestach i k rybárskej sieti, kupcovi či pokladu ukrytému v poli). Zrnko aj kvas sú síce na začiatku svojej „cesty“ malé, ale v závere majú veľký vplyv na výsledok (strom, cesto, chlieb). A teda každé drobné dobro časom prinesie dobrú úrodu. Nepohŕdajme teda malými, nenápadnými začiatkami, lebo ich ovocie môže byť naozaj veľké a dôležité. Aj dnešný deň môže byť naším malým, nenápadným, novým a dobrým začiatkom niečoho významného.

TIP NA DNES:

Začnem dnes jedným malým dobrom (milo sa na niekoho usmejem, poďakujem, priznám si chybu, povzbudím slovom), v ktorom vytrvám čo najdlhšie, a po čase (napríklad po mesiaci) sa pozriem na ovocie vo svojom vnútri aj vo svojom okolí.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00