Nie sme príliš “veľkí”, aby sa o nás Otec staral

Nie sme príliš “veľkí”, aby sa o nás Otec staral

Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech. Nebojte sa tých; čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle. Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov. Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi; aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi; aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.

Mt 10, 26 – 33

Často sa strachujeme, čo bude zajtra, či budeme mať prácu, či budeme zdraví… Niekedy sú to opodstatnené strachy, lebo okolnosti v našich životoch sú rôzne. Ale načo sa strachovať, keď máme toho najlepšieho Otca, ktorý sa o nás stará? Lenže to by sme museli veriť, že sme hodní Božej lásky a starostlivosti. Nie, nie sme príliš „veľkí“ či príliš starí na to, aby sa o nás Otec staral. On to robí rád a vždy bude, aj keď nebudeme mať najlepší deň či nepôjdeme po jeho cestách… Preto čokoľvek by prišlo do našich životov, náš Otec je stále pri nás, aby nás chránil, viedol a pevne držal vo svojich rukách.

TIP NA DNES:

Odovzdám sa dnes Bohu Otcovi so všetkým, čo prežívam. Poprosím ho ako dobrého Otca o pomoc vo veciach, ktoré sú pre mňa ťažké.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00