Skúsme nehľadieť len na to, čo nás bolí, ale vidieť nádej, ktorú Ježiš prináša

Skúsme nehľadieť len na to, čo nás bolí, ale vidieť nádej, ktorú Ježiš prináša

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Teraz idem k tomu, ktorý ma poslal, a nik z vás sa ma nepýta: ‚Kam ideš?‘ Ale srdce vám naplnil smútok, že som vám to povedal. Lenže hovorím vám pravdu: Je pre vás lepšie, aby som odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ k vám nepríde. Ale keď odídem, pošlem ho k vám.
A keď príde on, ukáže svetu, čo je hriech, čo spravodlivosť a čo súd. Hriech je, že neveria vo mňa, spravodlivosť, že idem k Otcovi a už ma neuvidíte, a súd, že knieža tohto sveta je už odsúdené.“

Jn 16, 5-11

Na tejto časti evanjelia je zaujímavá skutočnosť, že Ježiš akoby utešuje svojich učeníkov a poukazuje na to dobré. Aby sa netrápili pre to, že odchádza, ale naopak, aby sa radovali z toho, že prichádza Tešiteľ. Akoby Ježiš žiadal od učeníkov, aby sa „nezasekli“ v tejto ťažkej situácii, ale aby pozerali na to, čo má prísť. Nie je to krásne? Pretože aj my niekedy prežívame náročné situácie – stratíme prácu, niečo sa nám nedarí, nevyjde to alebo ono… a my zostávame v smútku. Neustále Ježišovi opakujeme to, akú náročnú udalosť sme prežili alebo prežívame. Skúsme práve pri tejto časti evanjelia získať Ježišov pohľad. Pohľad, ktorý sa pozerá ďalej.

MODLITBA:

Pane Ježišu, nauč ma nehľadieť len na to, čo ma bolí, ale vidieť nádej, ktorú prinášaš. Daj mi silu dôverovať, že aj v ťažkostiach prichádza tvoj Duch Tešiteľ. Amen.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00